Zdjęcie pierwszej karty NVIDII z pamięciami GDDR6

Zdjęcie pierwszej karty NVIDII z pamięciami GDDR6

Zaledwie kilka dni po tym, jak NVIDIA zasugerowała nazwę kodową swoich nowych GeForce’ów, w sieci pojawiło się zdjęcie karty graficznej kolejnej generacji. Choć powinniśmy raczej tu mówić o laminacie w wersji inżynieryjnej.

Wszystko wskazuje na to, że nowe karty graficzne NVIDII nosić będą nazwę kodową Turing. A tak sugeruje przynajmniej tweet producenta sprzed kilku dni, w którym firma postanowiła złożyć życzenia urodzinowe słynnemu matematykowi, Alanowi Turingowi. Poza tym na taką nazwę wskazywały również wcześniejsze przecieki, więc coś ewidentnie jest na rzeczy. Wracając jednak do zdjęcia, które ukazało się w serwisie Reddit, to prezentować ma pierwszą kartę graficzną Zielonych wyposażoną w pamięci VRAM typu GDDR6. Fotografia ewidentnie przedstawia prototypową płytę inżynieryjną, a nie finalny produkt i warto mieć to na względzie, ponieważ wiele może się tu jeszcze zmienić w zakresie designu.

Fotografia ewidentnie przedstawia prototypową płytę inżynieryjną, a nie finalny produkt i warto mieć to na względzie

Zdjęcie pierwszej karty NVIDII z pamięciami GDDR6

Niemniej jednak wychwycić możemy tu trzy 8-pinowe złącza zasilające, 12 modułów pamięci VRAM typu GDDR6 od Microna oraz coś, co przypomina interfejs NVLink. Brakuje tu jednak najważniejszego komponentu, jakim jest GPU, ale biorąc pod uwagę przygotowane dla niego miejsce, zdaje się, że procesor graficzny będzie całkiem spory. Jeśli zaś dodamy do tego 12 GB pamięci, to okazać może się, że jest to nowy high-endowy model skierowany do entuzjastów. Tego rodzaju płyty przeważnie wykorzystywane są do celów testowych, na co wskazują choćby liczne przełączniki i złącza. Nie wiemy, jak zdjęcie dostało się do sieci, ale spodziewać można się, że wkrótce zaczną pojawiać się konkretniejsze doniesienia na temat nowej generacji kart od NVIDII. Nie mamy jednak pewności, czy jest to nowy GeForce, czy też może profesjonalny produkt z serii Quadro lub nawet Tesla. Poza tym, większość z tych kart i tak posiada bardzo zbliżony design laminatu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zdjęcie pierwszej karty NVIDII z pamięciami GDDR6

 0