Zen 3 ma zostać zaprezentowane na konferencji AMD na CES 2020

Zen 3 ma zostać zaprezentowane na konferencji AMD na CES 2020

CES 2020, czyli wielkie święto branży technologicznej, jest tuż za rogiem i wygląda na to, że, podobnie jak przed rokiem, AMD zamierza rozpocząć elektroniczne targi w Las Vegas z przytupem. Konferencja Czerwonych zaplanowana została na najbliższy poniedziałek, 6 stycznia i firma obiecuje, że po raz kolejny zaprezentuje nowatorskie rozwiązania, które sprawią, że 2020 rok będzie niesamowity dla sektora wysokowydajnych komputerów. Taki enigmatyczny komunikat pojawił się na Twitterze AMD i choć sam w sobie nie zdradza jakich konkretnie zapowiedzi możemy spodziewać się po wystąpieniu przedsiębiorstwa na CES, to z pomocą przychodzą nam przecieki i nieoficjalne doniesienia. Wygląda więc na to, że konferencja AMD rzeczywiście może być niezwykle ciekawa i warto zarezerwować sobie czas na poniedziałkowy wieczór, tym bardziej, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo na platformie YouTube.

Konferencja AMD rzeczywiście może być niezwykle ciekawa i warto zarezerwować sobie czas na poniedziałkowy wieczór, tym bardziej, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo na platformie YouTube.

Popularna tajwańska gazeta podaje, że AMD formalnie ujawni na CES 2020 swoją kolejną generację architektury Zen, czyli Zen 3. Lisa Su na konferencji zaprezentować ma trzy kluczowe konsumenckie linie produktów należące do czwartej generacji procesorów Ryzen oraz trzecią generacją układów serwerowych EPYC, które znane są pod nazwą kodową Milan (następcy Rome). Oczywiście producent opracowuje także wersję HEDT układów Milan dla czwartej generacji procesorów Ryzen Threadripper (nazwa kodowa Genesis Peak). Najwięcej uwagi AMD poświęcić ma w tym przypadku produktom znanym pod nazwami kodowymi Vermeer i Renoir. Ten pierwszy to dekstopowy procesor typu MCM, który zastąpi Matisse i wykorzystywać ma chiplety Zen 3. Renoir ma być z kolei monolitycznym APU, które połączy Zen 2 i iGPU Vega z nowymi sinikami obrazu i multimediów znanych z architektury Navi. Wspólnym elementem Milan, Genesis Peak i Vermeer ma być właśnie chiplet Zen 3, który produkowany będzie w oparciu o nowy 7 nm proces TSMC wykorzystujący technikę EUV. Przedstawiciel AMD wcześniej obiecywał zaś, że Zen 3 przyniesie prawdziwą rewolucję i duży wzrost IPC.

Czego jeszcze możemy spodziewać się po konferencji Czerwonych? W sieci krążą przecieki na temat nadchodzącego 48-rdzeniowego i 96-wątkowego procesora Ryzen Threadripper 3980X (ten pojawił się niedawno w bazie danych najnowszej wersji programu CPU-Z). Producent może zaskoczyć nas także zapowiedzią nowych kart graficznych, podobnie jak zrobił to przed rokiem z Radeonem VII. W tym kontekście najczęściej mówi się o modelu Radeon RX 5600 XT, który ujawniony został przez ASRock. Niewykluczone jednak, że AMD w końcu pokaże własne GPU zdolne do obsługi ray tracingu lub zdradzi coś więcej o grafikach w nadchodzących konsolach: PS5 i Xbox Series X. Wszystkiego dowiemy się już za kilka dni, więc musimy uzbroić się w jeszcze troszkę cierpliwości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zen 3 ma zostać zaprezentowane na konferencji AMD na CES 2020

 0