Zenimax otrzyma 0,5 mld USD w głośnej sprawie przeciwko Oculusowi

Zenimax otrzyma 0,5 mld USD w głośnej sprawie przeciwko Oculusowi

Właśnie zapadł werdykt w sprawie Zenimax kontra Oculus. Sąd w Dallas uznał, że nie doszło do przywłaszczenia tajemnicy handlowej, ale mimo to przyznał pół miliarda dolarów odszkodowania dla Zenimax, które wypłaci Facebook (właściciel Oculusa).

W zeszłym tygodniu obydwie strony złożyły ostatnie zeznania, a Sąd Dystryktowy USA dla Północnego Dystryktu Teksasu przez ostatnie dwa i pół dnia dokładnie analizował i rozważał wszystkie zebrane materiały i argumenty obydwu stron.

Sąd uznał, że współzałożyciel Oculusa, Palmer Luckey, naruszył klauzulę poufności i zarządził zadośćuczynienie w wysokości 0,5 miliarda dolarów dla ZeniMax. Pierwotnie amerykański wydawca gier video żądał aż 4 miliardów dolarów.

Sprawa ciągnęła się już od 2014 roku, a firma ZeniMax uważała, że Oculus przywłaszczył sobie tajemnice handlowe związane ze stworzeniem zestawu do Wirtualnej Rzeczywistości. W trakcie rozprawy zostali przesłuchani między innymi założyciele Oculusa, John Carmack i Palmer Luckey, jak również CEO Facebooka, Mark Zuckerberg. Niedługo należy spodziewać się ujawnienia dalszych szczegółów sprawy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zenimax otrzyma 0,5 mld USD w głośnej sprawie przeciwko Oculusowi

 0