Zephyr to gamingowa myszka z wbudowanym wentylatorem do chłodzenia dłoni

Zephyr to gamingowa myszka z wbudowanym wentylatorem do chłodzenia dłoni

Ostatni trend w gamingowych myszkach to odchudzanie ich do granic możliwości poprzez stosowanie obudów przypominających plaster miodu. Poza tym, raczej niewiele się tu dzieje i na próżno szukać jakich innowacyjnych rozwiązań. Twórcy wychodzą z założenia, że jeśli coś działa, to po co to zmieniać, a różnice pomiędzy poszczególnymi modelami sprowadzają się przeważnie do odmiennych kształtów, rozmiarów, liczby przycisków czy oprogramowania. Firma Zephyr ma jednak bardziej ambitny plan i szykuje coś bardziej oryginalnego. Jej pierwszym produktem ma być bowiem gamingowa myszka z wbudowanym systemem chłodzenia, a twórcy szukać będą środków na realizację tego projektu poprzez kampanię na platformie Kickstarter, która wystartuje 22 lipca. Produkt, który również nazywa się Zephyr, wyeliminować ma efekt pocenia się dłoni w trakcie intensywnych sesji gamingowych.

Firma Zephyr ma ambitny plan i szykuje coś bardziej oryginalnego. Jej pierwszym produktem ma być bowiem gamingowa myszka z wbudowanym systemem chłodzenia.

Wspomniany “system chłodzenia” to nic innego jak po prostu zwykły wentylator z podświetleniem RGB. Ten może pracować w trzech różnych trybach prędkości (4000, 7,000 i 10000 RPM), w zależności od potrzeb, ale można go również całkowicie wyłączyć. By wspomóc przepływ powietrza, jak również zbalansować wagę myszki, Zephyr posiada „geometryczną obudowę” z licznymi otworami. Całość ważyć ma zaledwie 68 gramów, a za sprawą kształtu konstrukcji, dobrze leżeć ma w dłoni. Nie wiemy, czy producent zadbał o zabezpieczenie wnętrza przed ewentualnym zalaniem cieczą, ale producenci w tego typu konstrukcjach często stosują jakąś warstwę ochronną. Poza tym, ma to być high-endowa myszka dla wymagających graczy, dlatego twórcy zdecydowali się na topowy sensor optyczny Pixart 3389, który pochwalić może się rozdzielczością od 100 do 16000 DPI i prędkością 400 IPS.

Nie zabrakło także przycisku do zmiany DPI, a LPP i PPM bazują na trwałych przełącznikach Omron, które charakteryzują się wytrzymałością do 50 mln kliknięć. Całkowita liczba przycisków to sześć, w tym dwa z boku, gdzie widać również wskaźnik trybu DPI. Osoby, które zdecydują się na szybkie wsparcie na Kickstarterze (Super Early Bird), będą mogły zakupić myszkę za 79 USD. By jednak było to możliwe, trzeba zacząć od zapisania swojego adresu e-mail na stronie producenta i wpłacenia 1 USD zaliczki na poczet rezerwacji. Trzeba jednak pamiętać, że akcje crowdfundingowe to zawsze loteria i nigdy nie wiadomo jaka będzie jakość finalnego produktu, który otrzymamy po długim oczekiwaniu. Jest to więc trochę kupowanie kota w worku i nie ma nawet gwarancji, czy w ogóle trzymamy wsparty produkt. Niemniej jednak Zephyr zapowiada się ciekawie i będziemy przyglądać się temu projektowi.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zephyr to gamingowa myszka z wbudowanym wentylatorem do chłodzenia dłoni

 0