Zeszły kwartał mniej dochodowy dla Sony mimo dobrych wyników PlayStation

Zeszły kwartał mniej dochodowy dla Sony mimo dobrych wyników PlayStation

Sony właśnie ogłosiło wyniki finansowe za miniony kwartał. Firma odnotowała spadek zysków na poziomie 54,3%.

Dział gier i usług sieciowych, w tym marka PlayStation cieszyły się lepszymi wynikami sprzedaży o 5,2% aniżeli w analogicznym okresie minionego roku. Wyniosły one 5,325 mld dolarów. Sukces firma zawdzięcza lepszej sprzedaży gier oraz zainteresowaniu PlayStation VR. Zyski działu Sony związanego z elektroniczną rozrywką wzrosły o 24,5%, a japońska firma uważa, że stało się tak dzięki obniżkom cen PS4. Konsola sprzedała się w nakładzie 9,7 miliona sztuk w przeciągu trzech ostatnich miesięcy.

Niestety, całokształt sytuacji finansowej Sony nie prezentuje się aż tak różowo. Zysk operacyjny całej firmy wyniósł zaledwie 796 milionów dolarów, zaliczając 54% spadek z 1,8 miliarda, które firma zarobiła w trzecim kwartale poprzedniego roku podatkowego. Spadły także przychody i wyniosły 20,668 mld dolarów (wynik gorszy o 7,1% niż rok temu).

Sony upatruje spadku przychodów w niekorzystnych kursach wymiany walut. Ponadto korporacja uważa, że odpisy na 962 milionów dolarów z tytułu trwałej utraty wartości studia Columbia Pictures Entertainment przyczyniły się do pomniejszenia poziomu zysków.

Japońska firma ostatnio rzekomo rozważała sprzedanie bądź fuzję działu gier i filmów, chociaż niedawno prezes firmy Kazuo Hirai zapewniał, że nie ma zamiaru zamykać Sony Pictures Entertainment.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zeszły kwartał mniej dochodowy dla Sony mimo dobrych wyników PlayStation

 0