Zippyshare przechodzi do historii. Serwis kończy działalność wraz z końcem miesiąca

Zippyshare przechodzi do historii. Serwis kończy działalność wraz z końcem miesiąca

Zippyshare był swego czasu jednym z popularniejszych serwisów do hostowania plików, aczkolwiek platforma zaczęła przegrywać z usługami w chmurze. Ostatecznie istniejący od 2006 roku portal dał za wygraną i przechodzi do historii.

Zippyshare to serwis do wrzucania i udostępniania plików innym użytkownikom powstały w 2006 roku, kiedy o obecnych usługach cloud raczej mało kto myślał. Czasy się jednak zmieniają, a niegdyś legendarny Zippyshare zaczął tracić na znaczeniu i najwyraźniej nie było sensu dalej utrzymywać go przy życiu. Właściciel witryny służącej do udostępniania plików ogłosił zamknięcie platformy, co ma nastąpić wraz z końcem marca, od 1 kwietnia nie uzyskamy już dostępu do swoich danych. Jeżeli więc jeszcze ktoś trzyma tam pliki, to musi je pobrać nim na zawsze przepadną. W oficjalnym poście na blogu właściciele serwisu przyznali, że spadające dochody i rosnące koszty utrzymania sprawiły, że obecny model biznesowy Zippyshare nie ma sensu.

Zippyshare zakończy działalność wraz z końcem marca.

Zippyshare

Wspomnieli również o kilku przyczynach planowanego zamknięcia, w tym o malejącym zainteresowaniu na przestrzeni lat, głównie za sprawą konkurencji usług w chmurze. W poście na blogu wspomniano również o coraz częstszym korzystaniu z programów blokujących reklamy, które stały się problemem dla witryn internetowych na całym świecie. Według właścicieli wszelkiego rodzaju technologie blokowania reklam, w tym rozszerzenia przeglądarki i usługi DNS innych firm, uniemożliwiły firmie utrzymanie modelu przychodów opartego na reklamach. Ostatnią przyczyną likwidacji Zippyshare jest koszt energii elektrycznej, który w ciągu roku wzrósł ponad 2-krotnie, przez co utrzymanie serwerów jest nieopłacalne.

Dodano, że istnieją jeszcze inne, mniejsze powody zrezygnowania z dalszego prowadzenia usługi, ale o nich nie wspomniano. Zippyshare ma podobno około 45 milionów odwiedzin miesięcznie, co czyni go jedną ze 1000 najlepszych witryn pod względem liczby odwiedzających. Według TorrentFreak, strona otrzymała ponad 14,5 miliona próśb o usunięcie adresów URL, które zawierały materiały chronione prawami autorskimi. Zippyshare zdołał wytrwać na rynku aż 17 lat, dłużej niż Megaupload, który dokonał żywota w 2012 roku. Jego właściciel Kim Dotcom uruchomił natomiast nową stronę MEGA, która istnieje do dziś.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zippyshare przechodzi do historii. Serwis kończy działalność wraz z końcem miesiąca

 0