Zakamuflowane elektryczne Nio ET7 przyłapane w... Szczecinie. Chiński producent wejdzie do Polski?

Zakamuflowane elektryczne Nio ET7 przyłapane w... Szczecinie. Chiński producent wejdzie do Polski?

Pierwsza dostawa samochodów elektrycznych ET7 jest już w drodze do Europy, a wkrótce rozpocznie się sprzedaż w Niemczech, Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii. Niespodzianką jest więc to, że dwa zakamuflowane ET7 zostały zauważone po drugiej stronie granicy z Niemcami - w naszym Szczecinie.

Wiemy, że Nio planuje ekspansję na rynki europejskie, jednak Polska nie jest uwzględniona w tych działaniach. Klienci nie ograniczają się jednak do zakupów lokalnych i często (a w przypadku Polski nawet bardzo często) udają się na zakupy do krajów sąsiadujących, takich jak Niemcy. Nio może być pewne, że nawet bez oficjalnej sieci dystrybucji ich samochody w końcu trafią do Polski, Czech, Austrii i wielu innych miejsc.

Na polskich drogach można było zauważyć poruszające się dwa zakamuflowane auta elektryczne Nio ET7, które szykują się do europejskiej premiery w salonach sprzedaży. Czyżby producent badał polski rynek?

Czy pojawienie się ET7 na polskich drogach zwiastuje, że producent chce pojawić się u nas oficjalnie? Firma może badać infrastrukturę i reakcje klientów, jednak możemy tylko spekulować co do intencji producenta. Testy drogowe są ważne dla producentów, zwłaszcza te przekazywane przez kierowców testowych bezpośrednio i nie mają wiele wspólnego z samym samochodem. Zbieranie informacji o stacjach ładowania to tylko niewielka część tego zadania - kierowcy testowi zbierajątakże informacje o stacjach paliw, lokalnych warsztatach zdolnych do serwisowania pojazdów i oferujących pomoc w nagłych wypadkach. To pierwszy krok w ocenie nowego rynku.

Nio ET7 to elektryczny sedan klasy premium. Auto ma nieco ponad 5 metrów długości, może być wyposażone w akumulator o pojemności 150 kWh, co daje mu zasięg ponad 1000 km. Wspomniany akumulator jest pierwszym na rynku akumulatorem półprzewodnikowym. ET7 jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi dając 480 kW na wszystkie koła. Moment obrotowy 850 Nm może rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Nio ET7 jest wyposażony w jeden z najbardziej zaawansowanych systemów  autonomicznej jazdy na rynku z 500-metrowym LiDARem i 33 czujnikami rozmieszczonymi w całym samochodzie. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zakamuflowane elektryczne Nio ET7 przyłapane w... Szczecinie. Chiński producent wejdzie do Polski?

 0