Złamano nowe zabezpieczenia iPhone'ów zanim w ogóle je wprowadzono

Złamano nowe zabezpieczenia iPhone'ów zanim w ogóle je wprowadzono

W tym tygodniu Apple potwierdziło plany wprowadzenia nowego, zastrzeżonego trybu USB w nadchodzącej aktualizacji iOS. Nowość ma powstrzymać możliwość łatwego odblokowywania iPhone'ów przez urządzenia pokroju GreyKey. 

Podczas gdy wiele osób uważało, że to koniec łatwego łamania iPhone'ów przez rządy i policję (odblokować iPhone'a można już nawet za 100 dolarów), to okazuje się, że radość byłą przedwczesna. Apple podaje, że tryb USB Restricted będzie pozwalał użytkownikom ograniczyć dostęp do zablokowanego iPhone'a poprzez port Lightning. Gdy ograniczenie zostanie aktywowane, port będzie się automatycznie blokował w godzinę po zablokowaniu smartfona. Po tym czasie poprzez port będzie można jedynie ładować urządzenie, bądź słuchać muzyki, jeśli zostało to zdefiniowane przez użytkownika. Po godzinie nie można będzie w żaden inny sposób wykorzystać owego portu. A przynajmniej tak się dotąd wydawało. Nowa funkcja miała na celu zablokowanie łatwego łamania zabezpieczeń, jednakże GrayShift sugeruje, że w żaden sposób nie wpłynie to na ich działalność - co oczywiście może być równie dobrze blefem.

GrayShift sugeruje, że złamali już zabezpieczenia, które jeszcze nawet nie zostały wprowadzone w oficjalnej wersji iOS

Złamano nowe zabezpieczenia iPhone'ów zanim w ogóle je wprowadzono

 GrayKey to małe pudełko z dwoma kabelkami lighting do podłączenia dwóch iPhone'ów jednocześnie. Póki co nie jest jasne jak dokładnie urządzenie włamuje się do iPhone'ów. Proces co prawda zajmuje trochę czasu, jednakże koszt jest znikomy w porównaniu do milionów dolarów, które FBI musiało płacić za złamanie starszych i słabiej zabezpieczonych smartfonów od Apple. GreyShift twierdzi jednak, że złamało zabezpieczenia, które pojawiły się w testowej wersji iOS, co więcej udało im się stworzyć dodatkowe możliwości, które zabezpieczają ich urządzenie przed przyszłymi aktualizacjami i usprawnieniami zabezpieczeń. Wizerunek Apple, które lubiło podkreślać, że posiada najbezpieczniejsze smartfony, mocno cierpi przez GreyKey. Mocne zabezpieczenia sprawiały, że wiele agencji, jak i również przestępców decydowało się własnie na te urządzenia. W tym momencie iPhone'y są tak samo podatne na włamania jak i inne urządzenia i właśnie to sprawia, że Apple szuka drogi do zablokowania tych możliwości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Złamano nowe zabezpieczenia iPhone'ów zanim w ogóle je wprowadzono

 0