Zmiany na stanowiskach w Xboxie. Znamy nową szefową działu gier

Zmiany na stanowiskach w Xboxie. Znamy nową szefową działu gier

Microsoft po przejęciu Activision Blizzard przechodzi zmiany organizacyjne w dziale gamingowym. Awans otrzymali Sarah Bond i Matt Booty.

Microsoft przeprowadza zmiany w dziale Xbox. Matt Booty został awansowany na prezesa do spraw zawartości gier i studiów, co oznacza, że będzie odpowiedzialny za projekty Bethesdy i ZeniMax Media. Sarah Bond pełni natomiast funkcję prezesa Xboxa i będzie nadzorować cały segment gier i związanego z nim sprzętu. Phil Spencer to wciąż kluczowa postać najbardziej kojarzona z segmentem gier Microsoftu, który piastuje stanowisko dyrektora generalnego Microsoft Gaming.

Dział Xbox przechodzi zmiany. Nową szefową została Sarah Bond a Matt Booty został awansowany na prezesa do spraw zawartości gier i studiów.

Zmiany kadrowe w dziale Xbox

Chris Capossela z kolei rozstał się z firmą z Redmond po 32 latach pracy. Warto wspomnieć, że gdy producent Xboxa przejmował w 2021 roku spółkę-matkę Bethesdy, ZeniMax, umowa była taka, że Bethesda będzie nadal działać jako odrębna firma, z możliwością dalszego publikowania własnych gier. Zgodnie z obecnym zarządzeniem Spencera obie firmy zachowają ograniczoną niezależność, ale będą zarządzane przez Jamiego Ledera, prezesa i dyrektora generalnego.

ZeniMax ma jednak podlegać Mattowi Booty. Tymczasem po fuzji z Activision Blizzard ze stanowiskiem prezesa 1 stycznia 2024 roku pożegna się Bobby Kotick, który przewodził korporacji od samego początku nim jeszcze połączyła się z Blizzardem. Jak widzimy w Microsofcie idzie wiatr zmian i oby przyniósł amerykańskiej korporacji korzyści.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zmiany na stanowiskach w Xboxie. Znamy nową szefową działu gier

 0