Znamy cenę PlayStation VR. Szykują się najtańsze gogle wirtualnej rzeczywistości

Znamy cenę PlayStation VR. Szykują się najtańsze gogle wirtualnej rzeczywistości

Właśnie trwa specjalna konferencja Sony na GDC 2016, gdzie japoński producent uchylił rąbka tajemnicy na temat przygotowywanych od dłuższego czasu gogli PlayStation VR. Sony potwierdziło wszystko to, o czym słyszeliśmy do tej pory - użycie ekranu OLED o przekątnej 5,7'' i rozdzielczości natywnej 1920x1080 pikseli, częstotliwość odświeżania 120-90 Hz, sensor wyłapujący ruchy w promieniu 360 stopnii, opóźnienie poniżej 18 ms. Ponadto producent poruszył kwestię funkcjonalności urządzenia w połączeniu z konsolą PlayStation 4 oraz, co najistotniejsze, zdradził jego cenę rynkową i datę premiery.

Gogle Sony będą kompatybilne zarówno z oprogramowaniem stworzonym pod kątem VR, jak i konwencjonalnymi grami na konsolę PS4. Inżynierowie zadbali o specjalny tryb kinowy, który pozwala goglom wyświetlić klasyczny dwuwymiarowy obraz. Dokładnie tak, jak robi to monitor lub telewizor. Niemniej w dniu premiery ma być dostępny cały pakiet aplikacji stworzonych pod kątem wirtualnej rzeczywistości, obejmujący oprogramowanie do przeglądania zdjęć czy oglądania filmów. Do końca bieżącego roku Sony zamierza wydać około 50 gier korzystających z VR, a swoistą wisienką na torcie jest aktualizacja do Star Wars: Battlefront rozszerzająca ten tytuł właśnie o obsługę VR. Otrzymaliśmy również informację, że w PlayStation Store zostanie za darmo udostępniona gra Playroom VR, pozwalająca na własne oczy sprawdzić dobrodziejstwa płynące z nowej technologii.

Najciekawsze doniesienia dotyczą jednak ceny. Sony wyceniło swój produkt na $399, co jest kwotą znacznie niższą niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Przykładowo twórcy Oculusa życzą sobie za swój sprzęt o 200 dolarów więcej, natomiast HTC Vive jest dokładnie dwa razy droższy. Nawet mając na uwadze, że Sony przelicza 1:1 walutę amerykańską na Euro, to sugerowana cena PSVR może wydawać się atrakcyjna. Premiera sprzętu jest datowana na październik.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy cenę PlayStation VR. Szykują się najtańsze gogle wirtualnej rzeczywistości

 0