Znamy ceny kart Sapphire RX 480 Nitro+

Znamy ceny kart Sapphire RX 480 Nitro+

Dzisiaj, punktualnie o godzinie 15-stej, odbyła się oficjalna premiera kart graficznych Sapphire Nitro+ bazujących na rdzeniu Ellesmere XT, czyli po prostu RX-ów 480 w wersji z 8 GB oraz 4 GB pamięci VRAM. Producent ujawnił kompletną specyfikację techniczną obydwu modeli, a także potwierdził ich ceny sugerowane na polski rynek. Patrząc na konkurencyjne produkty, zaproponowane kwoty są raczej rozsądne, choć trudno mówić o okazji. Model 8-gigabajtowy to wydatek rzędu 1399 złotych z podatkiem VAT, natomiast za okrojony wariant przyjdzie nam zapłacić 1111 złotych, również z VAT-em.

Konstrukcje Sapphire'a nie różnią się wyłącznie ilością pamięci, ale również taktowaniem rdzenia. Zegar droższego modelu osiąga ponoć 1342 MHz w trybie Boost, podczas gdy uboższy wariant musi się zadowolić wartością 1306 MHz. Oczywiście oznacza to, że zarówno jeden, jak i drugi model jest fabrycznie podkręcony, choć w różnym stopniu - taktowanie referenta to 1266 MHz. Parametrów pracy pamięci niestety nie podano. Zamiast tego producent pochwalił się odświeżonym układem chłodzenia Dual-X, który w najnowszej wersji zyskał możliwość wyjmowania wentylatorów w celu wyczyszczenia i wielokolorowe podświetlenie LED.

Jeśli ktoś jakimś cudem przegapił te dane, to przypominam, że rdzeń Ellesmere XT to jedyny jak dotąd układ AMD wyproduktowany w procesie 14 nm FinFET. Struktura składa się z: 2304 procesorów strumieniowych, 144 jednostek teksturujących i 32 jednostek ROP, a ponadto posiada 256-bitową magistralę pamięci z modułami o łączniej pojemności 8 lub 4 GB. Jak wiadomo, Sapphire zamierza wprowadzić do sklepów obydwa te warianty.

Według słów przedstawiciela Sapphire Polska, akceleratory trafią na sklepowe półki najpóźniej w poniedziałek. Jednocześnie wszyscy chętni mogą wziąć udział w konkursie, w którym głównymi nagrodami są właśnie karty RX 480 Nitro+. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem: https://sapphirenation.net/NitroYear/

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy ceny kart Sapphire RX 480 Nitro+

 0