Znamy datę premiery procesorów AMD Ryzen i grafiki AMD Vega

Znamy datę premiery procesorów AMD Ryzen i grafiki AMD Vega

Długo oczekiwane procesory AMD Ryzen zadebiutują na sklepowych półkach na początku marca tego roku. Zostało to potwierdzone przez Lisę Su – dyrektora generalnego AMD.

Nowe procesory AMD Ryzen zadebiutują na początku marca. To już pewna informacja, która została potwierdzona przez dyrektora generalnego firmy – Lisę Su. Co ciekawe, dowiedzieliśmy się także, że firmy pokroju Della oraz HP będą musiały poczekać na swoją kolejkę. Na początku nowe procesory mają trafić do tradycyjnych PC-tów. Su podkreśliła także, że AMD chce rywalizować Ryzenami z najwydajniejszymi układami konkurencji z serii Core i5 oraz Core i7.

AMD cały czas utrzymuje, że premiera architektury Zen to najważniejsze wydarzenie w dziejach firmy w ostatnich 10 latach. W ostatnich latach producent procesorów i kart graficznych nieco podbudował swoje finanse dzięki konsolom nowej generacji – Xbox One oraz PlayStation 4. Jednak oba urządzenia są obecne na rynku już od 5 lat, więc firma nie zamierza dłużej opierać na nich swojej strategii. Teraz przyszła kolej na procesory Ryzen, które mają konkurować z Intelowskimi Core.

Lisa Su potwierdziła, że firma już myśli nad następcami Ryzenów. Określiła procesory jako Zen 2 oraz Zen 3. Dodała także, że AMD myśli na 7-nanometrowym procesem litograficznym i zamierza go użyć w przyszłości. W ten sposób firma z pewnością chciała zapewnić inwestorów, że Zen to nie będzie jednorazowy wyskok i teraz AMD zmierza na równi konkurować z Intelem. Zobaczymy, co wyjdzie z tego w praktyce.

Ale na tym nie koniec ważnych wieści. Dyrektora generalna AMD zdradziła także premierę kart graficznych Vega. Ta ma nastąpić w drugim kwartale 2017 roku, czyli gdzieś między kwietniem i czerwcem. W tym samym czasie pojawią się serwerowe procesory Zen o nazwie Naples. Firma cały czas nie porzuciła też planów stworzenia APU Zen o nazwie Raven Ridge. Układy tworzone przede wszystkim z myślą o laptopach (ale nie tylko) mają zadebiutować w drugiej połowie 2017 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy datę premiery procesorów AMD Ryzen i grafiki AMD Vega

 0