Znamy datę premiery procesorów Intel Coffee Lake-S. Będzie drogo?

Znamy datę premiery procesorów Intel Coffee Lake-S. Będzie drogo?

Fiński serwis io-Tech.fi, powołując się zaprzyjaźnionych sprzedawców, ujawnił datę premiery nowych procesorów marki Intel, układów Coffee Lake-S. Pierwsze układy 8. generacji powinny pojawić się w sklepach w ciągu najbliższego miesiąca. Niestety, prognozy cenowe nie napawają optymizmem.

Jak wynika z opublikowanej przez Finów notki, pierwsze układy w mikroarchitekturze Coffee Lake-S trafią na półki sklepowe już 5. października bieżącego roku. Będą to ponoć odblokowane modele "K", a więc 6-rdzeniowy i 12-wątkowy Core i7-8700K z 12 MB L3 oraz 6-rdzeniowy i 6-wątkowy Core i5-8600K z 9 MB L3. Zanim jednak naostrzycie sobie zęby, szykujcie się na kubeł zimnej wody - dziennikarze przestrzegają przed możliwymi podwyżkami cen, które mogą wynieść od 12,5 do nawet 25%. Przykładowo, dla Core i7-8700K, który w teorii zastępuje kosztujący 339 dolarów model Core i7-7700K, spodziewana cena wynosi około 400 dolarów. Za nowego Core i5-8600K, sukcesora i5-7600K, zapłacimy z kolei rzekomo nieco powyżej 300 dolarów - a więc o ponad 50 dolarów więcej niż w przypadku poprzednika.

Coffee Lake-S pojawią się ponoć w sklepach już 5. października. Będą niestety zauważalnie droższe od odpowiedników aktualnej generacji

Podobne podwyżki mają dotknąć także pozostałych modeli w stawce, włączając w to ekonomiczne Core i3. Trzeba bowiem pamiętać, iż wprowadzając 6-rdzeniowce do sektora konsumenckiego, Intel dokonuje swoistego przetasowania oferty. Dysponujące 4-rdzeniami i 4-wątkami nowe Core i3 będą strukturalnymi odpowiednikami dotychczasowych Core i5, podczas gdy wyżej pozycjonowane jednostki, przynajmniej w teorii, powinny zaoferować wydajność rodem z platformy HEDT. Summa summarum wydaje się, że klient i tak zyska, choć w pierwszej chwili roszady cenowe mogą budzić niesmak. Mówiąc obrazowo, prawdziwie 6-rdzeniowy Core i5, pomimo braku HT, powinien mimo wszystko okazać się sprzętem wydajniejszym od aktualnych Core i7, uzbrojonych wprawdzie w 8-wątków, ale tylko 4 fizyczne rdzenie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy datę premiery procesorów Intel Coffee Lake-S. Będzie drogo?

 0