Znamy oficjalną nazwę Nintendo NX i wiemy kiedy trafi do sklepów

Znamy oficjalną nazwę Nintendo NX i wiemy kiedy trafi do sklepów

O godzinie 16:00 czasu polskiego Nintendo wreszcie zaprezentowało pierwsze konkrety na temat swojej nowej konsoli. 3-minutowy zwiastun wideo poprzedzony był zapowiedzią na Twitterze o 2:30 w nocy naszego czasu. Dzięki niemu wreszcie nie ma wątpliwości co do charakteru urządzenia, poznaliśmy jego oficjalną nazwę oraz datę premiery.

Nintendo Switch  - bo tak się od teraz nazywa najnowszy sprzęt Japończyków - trafi na sklepowe półki w marcu (nadal nie ma daty dziennej). Jest to zgodnie z wcześniejszymi przeciekami - hybryda, czyli konsola stacjonarna, którą można odczepić od czegoś w rodzaju stacji dokującej i używać niczym handheldu. Nie było dalszych konkretów, jedynie bardzo profesjonalny montaż z dynamiczną muzyką. Spośród zaprezentowanych gier dało się zauważyć najnowszą Zeldę i kilka gier z serii Mario, ale co więcej także Skyrim i grę koszykarską, najprawdopodobniej NBA 2k17 - co sugeruje duże szanse na pełnoprawne wsparcie third party.

Sama zapowiedź trailera wywindowała wartość rynkową Nintendo w górę o miliard dolarów.

Nintendo Switch jest konsolą obecnej generacji, ale nie będzie bezpośrednio rywalizować z PS4 i Xbox One. Zasiedli ona zupełnie inny segment rynku i fascynującym zagadnieniem będzie to, jak konsola się przyjmie wśród graczy.

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy oficjalną nazwę Nintendo NX i wiemy kiedy trafi do sklepów

 0