Znamy pojemność baterii nowych iPhone'ów. iPhone 12 Pro Max ma mniejszy akumulator niż 11 Pro Max

Znamy pojemność baterii nowych iPhone'ów. iPhone 12 Pro Max ma mniejszy akumulator niż 11 Pro Max

W bazie danych chińskiego TENAA pojawiły się ciekawe informacje na temat nowych smartfonów Apple. Mowa oczywiście o iPhone'ach 12, 12 Mini, 12 Pro oraz 12 Pro Max. Do tej pory firma z Cupertino nie chwaliła się, jakiej pojemności akumulatory zastosowano w nowych modelach, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że czas pracy na baterii to jedna z największych wad telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo. Wygląda na to, że kolejna generacja niewiele w tej kwestii zmieni. Zmian w porównaniu z iPhone'ami 11 są albo żadne, albo wręcz na minus, co może być dla wielu osób zaskakujące. Dla przykładu, jeśli dane z TENAA są prawdziwe, Apple iPhone 12 Pro Max ma mniej pojemny akumulator niż iPhone 11 Pro Max.

W bazie danych TENAA pojawiły się pojemności akumulatorów nowych iPhone'ów 12. Zmiany są raczej symboliczne.

Apple iPhone 12 Pro Max

W bazie TENAA pojawił się smartfon oznaczony jako A2412. Prawdopodobnie jest to iPhone 12 Pro Max. Jeśli tak rzeczywiście jest, to został on wyposażony w akumulator o pojemności 3687 mAh. Dla porównania zeszłoroczny iPhone 11 Pro Max ma baterię o pojemności 3969 mAh, czyli o 282 mAh większą. Różnica nie jest wielka i na zużycie energii ma wpływ wiele czynników, ale raczej nie powinniśmy spodziewać się wielkich zmian w kwestii długości pracy na jednym ładowaniu. To może zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że to jeden z największych problemów smartfonów firmy z Cupertino. Jeśli chodzi o pozostałe modele, to według TENAA iPhone 12 ma akumulator 2815 mAh (o 295 mAh mniej niż iPhone 11), a iPhone 12 Mini tylko 2227 mAh. Na ten moment nie znamy pojemności baterii zastosowanej w iPhonie 12 Pro.

Zastosowane w iPhone'ach 12 akumulatory z całą pewnością nie zachwycają. W końcu dzisiaj telefony z Androidem z niskiej i średniej półki potrafią mieć baterię o pojemnościach rzędu 5000 czy nawet 6000 mAh. Oczywiście zużycie energii zależy od wielu czynników, jak chociażby rodzaj i rozdzielczość ekranu, zastosowane podzespoły czy nawet oprogramowanie. Trudno jednak spodziewać się, aby nowe iPhone'y były pod tym względem wielką rewolucją. Prawdopodobnie nadal wiele sprzętów z Androidem pod tym względem będzie prezentować się lepiej. Zastanawia mnie tylko - czemu Apple nie zdecyduje się na zastosowanie pojemniejszych akumulatorów? Może kiedyś poznamy na to odpowiedź.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy pojemność baterii nowych iPhone'ów. iPhone 12 Pro Max ma mniejszy akumulator niż 11 Pro Max

 0