Znamy potencjalną datę premiery Huawei Mate 30. Co już wiemy o smartfonie?

Znamy potencjalną datę premiery Huawei Mate 30. Co już wiemy o smartfonie?

Podczas gdy Samsung wprowadził do sprzedaży Galaxy S10, a ostatnio odkrył karty odnośnie Galaxy Note 10 rywal południowokoreańskiego giganta Huawei wciąż skrywa najważniejsze informacje o wyczekiwanych modelach Mate 30. Mimo to o smartfonach wiemy już dość sporo, z kolei teraz do tej bazy możemy dorzucić także potencjalny termin debiutu urządzeń. Zgodnie z dostępnymi szczegółami do sklepów trafią dwa warianty Mate 30 - zwykły oraz Pro, aczkolwiek nie wyklucza się istnienia Lite. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to całość napędzi układ Kirin 985 lub Kirin 990 wspomagany przez zależnie od wybranej konfiguracji - 4 GB (Mate 30) lub 6 GB pamięci RAM (Mate 30 Pro). W przypadku głównego aparatu Huawei zdecyduje się na wykorzystanie potrójnego modułu ze standardowym obiektywem 40 Mpix.

Według ostatnich informacji premiera Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro odbędzie się 19 września.

Znamy potencjalną datę premiery Huawei Mate 30. Co już wiemy o smartfonie?

Co ciekawe bogatszy odpowiednik dostanie poczwórne rozwiązanie. Wydanie Pro dostanie także wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,71 cala z rozdzielczością Full HD+ zamiast QHD+. Ponadto nie zabraknie też popularnej ostatnimi czasu dziurki na aparat do selfie. W ekranie zostanie umieszczony również czytnik linii papilarnych. Całość zasilą akumulatory o pojemności 4000 mAh (Mate 30) oraz 4200 mAh (Mate 30 Pro) wspierające funkcję szybkiego ładowania. Dotychczas dużą niewiadomą pozostał termin debiutu telefonów, aczkolwiek za sprawą rosyjskiego źródła w postaci strony High-tech Mail.ru Mate 30 i Mate 30 Pro zostaną zaprezentowane przez producenta dokładnie 19 września bieżącego roku i właśnie wtedy wspomniane smartfony oficjalnie zadebiutują.

Teoretycznie nie wiemy, na jaki system w obliczu zapowiedzi autorskiego oprogramowania HarmonyOS zdecyduje się Huawei, aczkolwiek tutaj warto na chwilę powrócić do tajemniczego modelu Mate 30 Lite, który też mógłby trafić na półki sklepowe. Otóż pojawiają się doniesienia, że będzie to pierwszy smartfon chińskiego przedsiębiorstwa z zainstalowanym HarmonyOS. Bez wątpienia prace nad własnym rozwiązaniem były jak najbardziej uzasadnione co teraz udowodnił amerykański prezydent Donald Trump stwierdzając nieoczekiwanie, iż jego kraj nie zamierza prowadzić z Huawei żadnych interesów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy potencjalną datę premiery Huawei Mate 30. Co już wiemy o smartfonie?

 0