Znamy potencjalną datę premiery Resident Evil 9. Na grę Capcomu przyjdzie nam poczekać

Znamy potencjalną datę premiery Resident Evil 9. Na grę Capcomu przyjdzie nam poczekać

Capcom pracuje nad różnymi grami, a jedną z nich ma być Resident Evil 9. O samym projekcie na razie nie wiemy nic konkretnego, poza przybliżoną datą premiery, która niestety jest odległa.

Resident Evil 9 z odległą datą premiery

Capcom woli przywracać do życia starsze odsłony Resident Evil, co nie dziwi, ponieważ remake wzbudzają zainteresowanie graczy i sprzedają się bardzo dobrze. W tym roku zadebiutował Resident Evil 4 Remake, który zaliczył sprzedaż na poziomie ponad 3 milionów egzemplarzy. Studio woli więc przenieść starszą część na współczesny silnik, dokonać kilka zmian niż budować wszystko od zera, łącznie z pisaniem nowej historii. Nie oznacza to jednak, że japoński wydawca zrezygnuje z kolejnych pełnoprawnych części, wręcz przeciwnie. Resident Evil 9 powstaje, aczkolwiek na jego wydanie przyjdzie nam poczekać i to dość długo. Leaker Dusk Golem stwierdził, iż debiut Resident Evil 9 to kwestia kilku lat.

Resident Evil 9 ma zadebiutować w 2025 roku. Gra zostanie zapowiedziana w 2024 r.

Informator bazując na "godnych zaufania źródłach" podaje, że gra pojawi się w bliżej nieokreślonym 2025 roku, a oficjalnie zapowiedziana zostanie rok wcześniej. Dusk Golem twierdził wcześniej, że prace nad Resident Evil 9 trwają już od 2018 roku i że równie dobrze może to być ostatnia numerowana produkcja z serii. Pierwsze przecieki dotyczące dziewiątego epizodu pojawiły się dwa miesiące temu i wskazywano wówczas, że wrogami będą mitologiczne stworzenia, być może podobne do wendigów, ale wszystko będzie miało naukowe wyjaśnienie. Zombie również powrócą w jakiejś formie.

Historia będzie związana z Chrisem Redfieldem wysłanym do Europy po wydarzeniach z Resident Evil Village. Nie pojawią się natomiast żadne wzmianki o Wintersach ani ich losie. Resident Evil 9 zaoferuje wyłącznie rozgrywkę dla pojedynczego gracza beż jakichkolwiek elementów sieciowych. Co ciekawe we wcześniejszym przecieku wskazywano, iż prezentacja produkcji nastąpi w październiku bądź listopadzie 2023 r., lecz teraz taki scenariusz pozostaje mało realny patrząc na nowe informacje od Dusk Golem. W takim przypadku przyjdzie nam poczekać rok na zapowiedź Resident Evil 9.

Capcom pracuje też nad innymi grami

Resident Evil 9 nie jest jedynym tytułem rozwijanym przez Capcom. To samo źródło wskazuje, że deweloperzy siedzą nad niezapowiedzianym projektem, który będzie ogłoszony pod koniec tego roku, a zadebiutuje w 2024 r. Chociaż leaker nie podał żadnych szczegółów, czym może być ta gra, fani mają nadzieję, że wreszcie nadszedł czas na długo oczekiwaną kontynuację Monster Hunter World. Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdej niepotwierdzonej plotki, najlepiej podejść do tych rewelacji z przymrużeniem oka, dopóki nie dostaniemy oficjalnych informacji od Capcomu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy potencjalną datę premiery Resident Evil 9. Na grę Capcomu przyjdzie nam poczekać

 0