Znamy prawdopodobną datę premiery Samsung Galaxy S10 5G

Znamy prawdopodobną datę premiery Samsung Galaxy S10 5G

Oprócz podstawowych wersji Samsung Galaxy S10 popularny producent zapowiedział także edycję ze wsparciem dla najnowszej technologii bezprzewodowej sieci 5G. Niestety dotychczas nie było wzmianki, kiedy dokładnie smartfon trafi do sklepów, aczkolwiek dzięki przeciekowi pochodzącemu od Yonhap News wiemy już prawdopodobnie wszystko. Otóż Samsung miał potwierdzić, że Galaxy S10 5G zadebiutuje już niebawem, a dokładniej 5 kwietnia. Należy jednak pamiętać, że ta data dotyczy Korei Południowej, ponieważ właśnie tego dnia uruchomiona zostanie tam sieć 5G. W przypadku Stanów Zjednoczonych termin potencjalnego debiutu przypada na 11 kwietnia. Tak czy inaczej, niedługo później telefon zapewne pojawi się również w pozostałych rejonach globu.

Samsung Galaxy S10 5G powinien zadebiutować 5 kwietnia.

Wszystko wskazuje na to, że na ten moment Polacy z racji braku rozwiniętej sieci 5G mogą zapomnieć o debiucie specjalnego urządzenia Samsunga. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na własną rękę zamówić telefon z zagranicznego sklepu, lecz w takiej sytuacji mija się to z celem. Cena to też wielka niewiadoma, aczkolwiek różne źródła wskazują, że ta wyniesie 1,5 mln wonów co w przeliczeniu daje mniej więcej 5 tysięcy złotych. Drogo, ale pamiętajmy, iż smartfon wprowadza wciąż raczkującą technologię, która powinna znacznie przyspieszyć działanie internetu. Jeśli chodzi o parametry techniczne to wersja 5G nie różni się znacząco od standardowych edycji Galaxy S10. Wewnątrz urządzenia znajdziemy (zależnie od regionu) procesor Snapdragon 855 bądź Exynos 9820 wspomagane przez 8 GB pamięci RAM, a także 256 GB dodatkowej przestrzeni na dane.

Niestety w tym przypadku producent nie przewidział rozszerzenia tej pamięci za pomocą karty microSD. Zastosowany 6,7-calowy wyświetlacz może poszczycić się rozdzielczością 1440×3040 pikseli i proporcjami 19:9. Całość napędzi akumulator o pojemności 4500 mAh. Sam smartfon prezentuje się dość ciekawie, ale ostatecznie powinien przypaść do gustu raczej osobom poszukującym nowinki technologicznej w postaci wsparcia dla 5G. Pod względem innych aspektów raczej nie różni się od swych pozostałych braci. I raczej nie warto przynajmniej w tym roku wydawać na taki sprzęt przeszło 5 tysięcy zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy prawdopodobną datę premiery Samsung Galaxy S10 5G

 0