Znamy szczegóły handlowe dotyczące topowych układów AMD Ryzen 7

Znamy szczegóły handlowe dotyczące topowych układów AMD Ryzen 7

Pamiętacie jeszcze donos dotyczący opakowań procesorów AMD Ryzen? Cóż, odpowiedzialny za niego tajlandzki sklep najwyraźniej użył autorskich grafik, bo oto w Internecie pojawił się zupełnie inny, a zarazem dużo bardziej wiarygodny materiał. I to obejmujący nie tylko same pudełka...

Prosto ze słonecznej Hiszpanii nadleciała tabela zawierająca informacje handlowe na temat wszystkich trzech układów Ryzen 7, która dzięki charakterystycznej czcionce wygląda niczym wycięta z oficjalnych materiałów firmy AMD. Z udostępnionego zestawienia jednoznacznie wynika, że producent zamierza oferować najwyższe modele nowego chipu w co najmniej dwóch wariantach. Jeśli ta informacja zostanie potwierdzona, topowe procesory Ryzen 7 "X" będzie można nabyć zarówno w zestawie z chłodzeniem Wraith Max, jak i bez niego. Z kolei pozbawiony funkcji XFR model Ryzen 7 1700 trafi do sklepów wyłącznie w jednej wersji, cechującej się obecnością mniej wydajnego o nazwie Wraith Spire. Zdaje się, że koncern z Sunnyvale tym samym jasno akcentuje docelowy target poszczególnych jednostek. 

Wydaje się, że topowe modele wyposażone w funkcję XFR, tj. oznaczone literą "X", sprzedawane będą w dwóch wariantach - z chłodzeniem i bez niego.

AMD Ryzen

Co więcej, tabela ujawnia najpewniej rzeczywisty wygląd pudełek i parametry samych chłodzeń. Sparowany z topowymi modelami Wraith Max cechuje się wymiarami 105 x 108 x 85 mm i może odprowadzić rzekomo do 140 W energii cieplnej, natomiast dla mniejszego Wraith Spire parametry te wynoszą kolejno 109 x 103 x 54 mm oraz 95 W. Na fotografii potężniejszego modelu ciężko nie dostrzec systemu ciepłowodów. Uboższy schładzacz wygląda na konstrukcję całkowicie monolityczną. Wracając do kwestii opakowań, stylistyka różni się znacząco od wcześniejszej wizji Tajlandczyków, którzy - przypomnijmy - przedstawili kompletnie czarne wizualizacje z centralnie umieszczonym logo. Znak handlowy owszem pozostał, ale kolorystyka całości jest znacznie mniej posępna, bo pomarańczowo-szara. W wydaniu przypisywanym modelowi Ryzen 7 1700 pojawia się ponadto zdjęcie systemu chłodzenia. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy szczegóły handlowe dotyczące topowych układów AMD Ryzen 7

 0