Znamy wydajność, polskie ceny i ilość pamięci RAM w iPhone XS, XS Max i XR

Znamy wydajność, polskie ceny i ilość pamięci RAM w iPhone XS, XS Max i XR

Podczas wczorajszej zapowiedzi nowych iPhone'ów - iPhone Xs, iPhone Xs MAX i iPhone Xr, Apple mocno skupiło się na swoim całkowicie nowym procesorze Apple A12 Bionic i niestety w swoim typowym stylu, słowem nie zająknęli się o innych aspektach technicznych, które są jednak dość istotne, jak choćby ilość pamięci RAM. Nie otrzymaliśmy też żadnych informacji o wydajności nowych układów, przez co ciężko odnieść się do wydajności ubiegłorocznych urządzeń, czy porównać je z modelami innych producentów. Na szczęście w mniej niż 24 godziny od oficjalnej prezentacji produktów Apple, nowe iPhone'y zaczęły się pojawiać w benchmarkach, uzupełniając przy okazji brakujące dane techniczne o nowych modelach.

iPhone XS i  iPhone XS Max są  pierwszymi w historii smartfonami Apple wyposażonymi w 4 GB pamięci RAM

Zaczynając od najtańszego modelu z zestawienia - iPhone Xr, którego ceny w naszym kraju zaczynają się od 3729 zł za najtańszą wersję z 64 GB pamięci na dane, testy w programie Geekbench pokazują imponujący wynik dla pojedynczego rdzenia, który wynosi 4754 punkty. W teście wielu rdzeni iPhone Xr osiągnął 9367 punktów. Tak prezentuje się wydajność nowego procesora A12 Bionic w zestawieniu z 3 GB pamięci RAM, bo właśnie tyle będzie oferować ten model. Jest to dokładnie taka sama wartość, jaką oferowały ubiegłoroczne modele iPhone X i iPhone 8 Plus. Jeśli chodzi o klasę premium, to iPhone XS Max w teście jednego rdzenia osiąga wyniki niemal identyczne jak najniższy model - iPhone XR, zdobywając 4813 punktów. W teście wielu rdzeni jednakże nowy flagowiec wyprzedza iPhone'a XR o niemal 1000 punktów osiągając wynik 10266 punktów. 

W przypadku iPhone XS Max,  sercem smartfona jest również nowy procesor A12 Bionic, jednak tym razem pracuje on razem z 4 GB pamięci RAM. iPhone XS i  iPhone XS Max są zatem pierwszymi w historii smartfonami Apple wyposażonymi w 4 GB pamięci RAM. Póki co w sieci brakuje wciąż wyników testów iPhone XS, jednakże należy się spodziewać, że nie będą one odbiegać od wydajności wyższego modelu. Dla porównania ubiegłoroczny iPhone X prezentuje niemal identyczną wydajność w teście wielordzeniowym, przewagę widać dopiero w testach pojedynczego rdzenia. W takim przypadku nowe modele uzyskują około 800 punktów więcej, niż ubiegłoroczny flagowiec. Jest szybciej, ale rewolucji nie ma.

Ceny w polskiej dystrybucji (sklep Apple)

iPhone XR – 64 GB: 3729 zł / 128 GB: 3999 zł / 256 GB: 4479 zł
iPhone XS – 64 GB: 4979 zł / 256 GB: 5729 zł / 512 GB: 6719 zł
iPhone XS MAX – 64 GB: 5479 zł / 256 GB: 6229 zł / 512 GB: 7219 zł

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy wydajność, polskie ceny i ilość pamięci RAM w iPhone XS, XS Max i XR

 0