Znamy wymagania i ustawienia graficzne gry Prey na PC

Znamy wymagania i ustawienia graficzne gry Prey na PC

Od wczoraj dostępna jest wersja demonstracyjna Prey, ale niestety ominęła ona PC. Tymczasem firma Bethesda, będąca wydawcą gry, opublikowała na swoim blogu wymagania sprzętowe w wersji na komputery osobiste.

Prey, w odróżnieniu od dwóch poprzednich części Dishonored - będących także dziełem Arkane Studios - jest tytułem opartym nie o idtech lecz CryEngine. Co ciekawe, można by się spodziewać, że próg wymagań sprzętowych się przez to podwyższy, jednak jest zupełnie odwrotnie. Minimalna konfiguracja do uruchomienia gry to procesor Intel Core i5-2400 bądź AMD FX-830 wraz z układem graficznym GeForce GTX 660 i 2 GB VRAM (tudzież Radeon 7850) oraz 8 GB RAM. Jednak aby cieszyć się wyższymi ustawieniami i jakością grafiki zalecane są poniższe parametry: procesor Intel Core i7-2600K lub AMD FX-8350, karta graficzna GTX 970 z 4 GB VRAM (ewentualnie Radeon R9 290), a także 16 GB RAM. Dla przypomnienia - rekomendowana konfiguracja dla Dishonored 2 wymagała CPU i7-4770 i układu graficznego będącego ekwiwalentem GTX 1060 z 6 GB VRAM. Zważywszy na to, jakie problemy techniczne trapiły skradankę z zeszłego roku, może oznaczać to znaczny postęp w kwestii optymalizacji, co zresztą było obietnicą deweloperów.

Od 27 kwietnia na konsolach PS4 oraz Xbox One dostępne jest demo Prey zatytułowane Opening Hour

Oprócz wymagań, wydawcy Prey przedstawili informacje na temat ustawień wizualnych gry. W opcjach gracze będą mogli przestawić stopień szczegółowości wyświetlanych obiektów, cieni oraz tekstur. Ponadto, dostępne będą także suwaki do zmiany jakości  próbkowania anizotropowego i wygładzania krawędzi. Oprócz tego możliwa będzie regulacja kąta pola widzenia oraz refleksów w obszarze ekranu i SSAO. Daleko tutaj do stopnia konfiguracji, jakim uraczyło nas studio The Coalition przy okazji PC-towej wersji Gears of War 4, ale pozostaje mieć nadzieję, że Prey nie będzie jedynie prostym portem z konsoli, lecz porządnie dopracowanym kawałkiem kodu. Prey, gra będąca hybrydą FPS, RPG i horroru sci-fi, ukaże się 5 maja na PC, Xbox One oraz PS4. Posiadacze konsol będą mogli zacząć rozgrywkę o północy, natomiast użytkownicy PC - 6:00 czasu polskiego (północ czasu wschodniego).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy wymagania i ustawienia graficzne gry Prey na PC

 0