Znamy wymagania sprzętowe Metro Exodus. Szykujcie mocne komputery

Znamy wymagania sprzętowe Metro Exodus. Szykujcie mocne komputery

Metro Exodus jest bez wątpienia grą aspirującą do miana jednej z najładniejszych produkcji bieżącego roku, a kto wie, być może i nawet ostatnich paru lat. Nic więc dziwnego, że wymagania, które opublikował producent, wskazują na potrzebę posiadania bardzo mocnego komputera. Przy okazji warto też wspomnieć, że 4A Games obiecuje wsparcie dla najnowocześniejszych rozwiązań, wliczając w to obsługę ray-tracingu i prawdopodobnie NVIDIA DLSS. Do uruchomienia Metro Exodus na najwyższych możliwych ustawieniach wizualnych w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę niezbędny jest procesor pokroju Intel Core i9-9900K, 16 GB pamięci RAM, a także karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti z aż 11 GB pamięci. Przypomnijmy, że samo GPU kosztuje dość dużo więc cały zestaw musi być wart krocie i raczej niewiele osób pozwoli sobie na taką jakość.

By uruchomić Metro Exodus na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych potrzebujemy bardzo mocnego komputera.

Znamy wymagania sprzętowe Metro Exodus. Szykujcie mocne komputery

Do ustawień określanych jako Ultra, a więc pozwalających na rozgrywkę w 1440P oraz 60 fps, potrzebujemy Core i7-8700K, 16 GB RAM i GeForce GTX 1080 Ti | RTX 2070 lub AMD RX Vega 64 z 8 GB pamięci. Zalecane wymagania, czyli umożliwiające działanie w rozdzielczości 1080P i 60 klatkach na sekundę mówią o procesorze Core i7-4770K, 8 GB RAM, jak również karcie GeForce GTX 1070 | RTX 2060 bądź AMD RX Vega 56. A żeby w ogóle zagrać w Metro Exodus, na najniższych detalach, ale płynnej rozgrywce, potrzebujemy Core i5-4440, 8 GB pamięci RAM oraz GeForce GTX 670 | GTX 1050 albo Radeon 7870 z 2 GB pamięci. Jak więc widzimy najniższa rekomendowana konfiguracja jest przystępna dla większości współczesnych użytkowników, ale raczej nie o nią wszystkim chodzi.

Metro Exodus trafi do sklepów 15 lutego i skorzysta z zabezpieczenia Denuvo, co może się spotkać z wieloma negatywnymi opiniami, ponieważ wspomniany DRM znany jest z przeciętnej skuteczności, a zdaniem różnych źródeł potrafi też obciążać zasoby komputera. Jednak wiele wskazuje na to, iż tytuł wart jest wydania pieniędzy, a nie pobierania nielegalnej kopii. Historia przedstawiona w grze ponownie przenosi nas do postapokaliptycznej przyszłości, w której musimy stawić czoła licznym niezwykle wytrzymałym mutantom. Znowu wskakujemy w buty znanego fanom serii Artyoma, zmuszonego wraz z grupą kompanów do opuszczenia tunelu moskiewskiego i wyprawy w poszukiwaniu nowego domu, co nie będzie wcale łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę niesprzyjające warunki otoczenia, wliczając w to stopień zniszczenia świata.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy wymagania sprzętowe Metro Exodus. Szykujcie mocne komputery

 0