Znamy zwycięzców pierwszego sezonu międzyszkolnych rozgrywek e-sportowych Predator Games 2023

Znamy zwycięzców pierwszego sezonu międzyszkolnych rozgrywek e-sportowych Predator Games 2023

Za nami zmagania w ramach rozgrywek e-sportowych Predator Games 2023, w których udział brali przedstawiciele szkół z Polski. Trwające trzy miesiące wydarzenie wypełnione zapisami, eliminacjami online oraz offline zostało przygotowane przez producenta laptopów i sprzętu gamingowego, Acera.

Pierwszy sezon międzyszkolnych rozgrywek e-sportowych Predator Games 2023, za których przygotowanie odpowiada Acer Polska za nami. W wydarzeniu udział wzięli gracze z 1024 placówek szkolnych z całej Polski. Według Acer Polska przez trzy miesiące trwania turnieju, który objął etapy zapisów, eliminacji online oraz finał offline, zgromadzono zaangażowaną społeczność oraz wygenerowano znaczący wzrost zainteresowania tym dynamicznie rozwijającym się sektorem, zarówno wśród młodzieży jak i ich rodziców oraz nauczycieli, a także partnerów biznesowych.

Pierwszy sezon międzyszkolnych rozgrywek e-sportowych Predator Games, za których przygotowanie odpowiada Acer Polska za nami. W wydarzeniu udział wzięli gracze z 1024 placówek szkolnych z całej Polski.

Wszystkie finałowe mecze Predator Games transmitowane były online na platformach takich jak Twitch, YouTube, kanałach twórców oraz na stronach głównych portali Wirtualna Polska i Onet, umożliwiając szerokiej publiczności śledzenie wydarzenia na żywo. Ponadto rozgrywki Rocket League były emitowane na antenie telewizji Polsat Games. 

"Transmisje finałowe Predator Games 2023 zdobyły spore zainteresowanie, prowadzone przez nas streamy tylko na Twitchu oglądane były łącznie przez ponad 9 116 godzin i wygenerowały ponad 43 tysiące wyświetleń na żywo. Jeśli dodamy do tego wskaźniki oglądalności w telewizji i na innych kanałach czy portalach to te wyniki będą znacznie większe. Cieszę się, że finały turnieju  – co potwierdzają liczby – wzbudziły tego dnia tak spore zainteresowanie. Utwierdza nas to jeszcze mocniej w przekonaniu, że polska scena e-sportowa potrzebuje tego typu działań, a to jeszcze mocniej  motywuje do pracy nad kolejną edycją" - komentuje Jeremi Rybak, Head of marketing, Acer Polska.

Predator Games 2023 puchar

Mimo zamkniętej formuły wydarzenia Predator Games gościł wiele znakomitych osobistości. Przedstawiciele Sponsora Generalnego, PKO Banku Polskiego oraz partnerzy wydarzenia, aktor Andrzej Woronowicz oraz Justyna Orłowska z Centrum GovTech Polska, to tylko niektórzy z wybitnych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

W pierwszym sezonie Predator Games 2023 rywalizacja toczyła się w czterech grach: League of Legends, Rocket League, Fortnite i Szachy, czołowe miejsca w poszczególnych grach przypadły następującym szkołom:

  • League of Legends - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

  • Rocket League  - Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Grudziądzu

  • Fortnite - Szkoła w Chmurze

  • Szachy - Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej 

Ostateczna klasyfikacja generalna pierwszego sezonu Predator Games przedstawia się następująco:

  • 1 miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

  • 2 miejsce - Szkoła w Chmurze

  • 3 miejsce - Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Grudziądzu

Osiągnięcia tych szkół, wraz z wyróżnieniem najbardziej wartościowych graczy w każdej z gier, świadczą o potężnym potencjale e-sportu w sferze edukacyjnej, otwierając nowe perspektywy dla firm zainteresowanych zaangażowaniem się w rozwój talentów i promowanie innowacyjnych rozwiązań.

Predator Games 2023 to wedłu Acer Polska największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki E-sportowe, których założeniem jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między uczniami-graczami a ich rodzicami i nauczycielami.

Dlatego realizowany przez Acer Polska projekt stawia także na kampanię edukacyjną z udziałem psychologów, trenera e-sportowego, fizjoterapeuty i ekspertów z wielu innych dziedzin. Jej celem jest m.in. przybliżenie rodzicom graczy świata gamingu oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat jego jasnych stron.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy zwycięzców pierwszego sezonu międzyszkolnych rozgrywek e-sportowych Predator Games 2023

 0