Znamy zwycięzców The Steam Awards 2018. Polacy z ważną nagrodą

Znamy zwycięzców The Steam Awards 2018. Polacy z ważną nagrodą

Po trwającym od grudnia ubiegłego roku głosowaniu Valve wreszcie ogłosiło zwycięzców The Steam Awards 2018. Najlepszą grą roku został Playerunknown's Battlegrounds, co dla niektórych może stanowić drobne zaskoczenie biorąc pod uwagę liczne doniesienia o spadku popularności tego niegdyś bijącego rekordy popularności battle royala. Jednak jak widać tytuł wciąż cieszy się sukcesem wśród społeczności Steam i może liczyć na ich poparcie. Owocem miłości (jakkolwiek to brzmi) wybrano Grand Theft Auto V, które pomimo ładnych kilku lat na karku w poprzednich dwunastu miesiącach odnosiło sukcesy m.in. za sprawą specjalnego nieoficjalnego trybu sieciowego RP. W kategorii Razem raźniej wybrano z kolei Tom Clancy's Rainbow Six Siege, a statuetka za najlepszą historię alternatywną powędrowała do Assassin's Creed: Odyssey.

Najlepszą grą roku 2018 na Steam okazał się Playerunknown's Battlegrounds. Swoją nagrodę otrzymał także Wiedźmin 3 oraz CD Projekt RED.

Znamy zwycięzców The Steam Awards 2018. Polacy z ważną nagrodą

Rocket League też świętuje swój mały sukces, albowiem w kategorii Najlepsza zabawa z maszyną to właśnie produkcja Psyonix okazała się bezapelacyjnie najlepsza. Użytkownicy platformy Valve nie zapomnieli także o rodzimym hicie Wiedźminie 3 wyróżniając go za najlepsze otoczenie. Co ciekawe to nie jedyna nagroda zgarnięta przez Polaków, bowiem kolejną i to dużo ważniejszą jest wybranie autorów ostatnich przygód Geralta z Rivii jako najlepszego producenta. CD Projekt RED w wyścigu po statuetkę przegonił wielu branżowych gigantów takich jak Rockstar, Ubisoft, Capcom czy Bethesda. Jest to o tyle znaczący sukces, ponieważ w 2018 roku Redzi nie wypuścili żadnego hitu, a Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści przyjęto dość sceptycznie.

Znamy zwycięzców The Steam Awards 2018. Polacy z ważną nagrodą Steam świętuje Chiński Nowy Rok. Tysiące gier przecenionych

Cieszy, że po tylu latach od debiutu Wiedźmin 3 dla społeczności pozostaje ważnym tytułem. Natomiast laureaci The Steam Awards nie stanowią większego zdziwienia. Istnieje prawdopodobieństwo, że w tym roku pojawią się gry zdolne przerwać trwającą od dawna dominację Playerunknown's Battlegrounds. Przy okazji warto jeszcze przypomnieć o trwającej do 11 lutego (poniedziałku) wyprzedaży w sklepie Valve z okazji Chińskiego Nowego Roku. Wiele produktów przeceniono nawet o 90 procent, a dodatkowo każda osoba ma prawo skorzystać z jednorazowego rabatu obniżającego cenę danej gry o 17 złotych. Jeśli zaś chcemy dostać następną obniżkę to możemy wymienić przyznawane nam żetony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy zwycięzców The Steam Awards 2018. Polacy z ważną nagrodą

 0