Znana streamerka ustawiła maksymalną kwotę donacji i jest ona bardzo niska

Znana streamerka ustawiła maksymalną kwotę donacji i jest ona bardzo niska

Imane 'Pokimane' Anys to jedna z najpopularniejszych streamerek na świecie. Swoją przygodę ze streamingiem rozpoczęła w 2013 roku i największą popularność zyskała w trakcie transmisji z League of Legeds, gdzie grała ze znajomymi na tak zwanym wysokim elo. Przez te wszystkie lata była zamieszana w kilka mniejszy lub większych skandali, a nawet zrobiła sobie przerwę od Twitcha z powodu wypalenia. Jednak pomimo tego wszystkiego wciąż znajduje się w ścisłej, światowej czołówce nie tylko streamerek, ale generalnie streamerów. Teraz Pokimane zdecydowała się na dość nietypowy krok, z powodu którego na pewno będzie o niej głośno. We współpracy z serwisem Streamlabs ograniczyła maksymalną wysokość donacji, jaką można jej wysłać.

Imane 'Pokimane' Anys ustawiła maksymalną kwotę donacji, jaką można jej wysłać.

Jeśli nie oglądacie lub w ogóle nie interesujecie się światem streamerów, to musicie wiedzieć, że zarabiają oni na kilka sposobów. Można wymienić trzy podstawowe źródła pieniędzy - subskrypcje kanału, donacje przesyłane dobrowolnie przez widzów oraz wszelkiej maści współprace z markami. W zależności od popularności danego twórcy każde z tych źródeł może generować różne wpływy. Do historii przeszły między innymi przelewy, jakie dostał Jarosław 'pashaBiceps' Jarząbkowski od użytkownika o pseudonimie motar2k, który za jednym razem potrafił przesłać Polakowi nawet 15 tys. dolarów. Pokimane akurat nie oglądam, ale jestem pewien, że i ona miała w swojej historii podobne lub nawet wyższe wpłaty. Rzecz w tym, że więcej już się nie wydarzą.

Streamerka - we współpracy z serwisem StreamLabs - właśnie ustawiła maksymalną kwotę, jaką można jej przesłać. W tym momencie jest to zaledwie 5 dolarów, co jest wydarzeniem niemal bez precedensu. Nie kojarzę żadnego innego streamera, który zdecydowałby się na podobny krok. Z drugiej strony widzowie nadal mogą jej wysyłać Bitsy, które też są formą donacji lub po prostu wysyłać kilkadziesiąt czy nawet kilkaset razy wspomniane 5 dolarów. Pomimo tego to dość interesująca i nietypowa decyzja, która na pewno odbije się sporym echem w świecie streamerów. Jednak wątpię, aby wielu twórców poszło w ślady Pokimane, szczególnie tych mniejszych, dla których donacje są zdecydowanie ważniejsze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znana streamerka ustawiła maksymalną kwotę donacji i jest ona bardzo niska

 0