Znany bank inwestycyjny: wartość kryptowalut może wzrosnąć o kolejne 50%

Znany bank inwestycyjny: wartość kryptowalut może wzrosnąć o kolejne 50%

Goldman Sachs, prestiżowy bank inwestycyjny, ostatnio przeanalizował sytuację kryptowalut, a jeden z jego analityków wypowiedział się na temat przyszłości Bitcoina.

Obecnie, po przekroczeniu progu 3000 USD w połowie czerwca, Bitcoin wyceniany jest na 2589 USD za sztukę. Tendencja spadkowa mogłaby się teraz utrzymać i jego cena miałaby zmaleć do poziomu 1857 USD. Za jakiś czas jego cena powinna skoczyć w górę i oscylować w granicach 3212-3915 USD - tak uważa Sheba Jafari, analityk Goldman Sachs. Gdyby Bitcoin osiągnął ten maksymalny szacowany próg, oznaczałoby to, że jego wartość giełdowa wzrośnie o 22 miliardy USD (tudzież 53%) od obecnej, która wynosi 42 mld USD. Jakie czynniki przyczyniają się do wzrostu wartości Bitcoina? Otóż, przede wszystkim w coraz większej liczbie krajów uznaje się tę kryptowalutę za pełnoprawny środek płatniczy, którymi możemy dokonywać transakcji. Tym samym więcej rządów różnych krajów uregulowało kwestie prawne związane z kryptowalutami, na przykład eliminując podwójne podatki przy zakupie Bitcoinów.

Ceny kryptowalut podlegają niesamowitym fluktuacjom a rynek ten trudno przewidzieć. Jedno jest pewne - póki co determinacja "kopaczy" nie zna granic.

Osiągnięcie progu 3915 USD miałoby zdaniem Jafari zająć jednak dłuższy okres czasu, co niewątpliwie jest niedobrą informacją dla osób pragnących zaopatrzyć się w karty graficzne, RAM i nośniki SSD - notorycznie wykupowane przez osoby chcące zmaksymalizować swój utarg z kryptowalut. Sam fakt, że Bitcoin, Ethereum i wiele innych wirtualnych środków finansowych jest branych pod uwagę przez Wall Street i inne instytucje ekonomiczne pokazuje siłę cyfrowego pieniądza. Całkiem możliwe, że tego typu spekulowanie analityków będzie również miało coraz większy wpływ na ekonomiczne trendy na tym polu. Dla przykładu miliarder Michael Novogratz zainwestował 10% swoich dochodów w Bitcoin i Ethereum i sądzi, że ich ceny osiągnęły swój zenit i nie uważa, że szybko wrócą one do swoich rekordowych wartości. Ponadto, Novogratz jest zdania, że kiedyś nastąpi taki moment, kiedy wszyscy inwestujący będą zmuszeni do całkowitego pozbycia się kryptowalut. - Sądzę, że będzie to największa bańka spekulacyjna w obecnych dziejach - powiedział.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znany bank inwestycyjny: wartość kryptowalut może wzrosnąć o kolejne 50%

 0