Zobacz czy będziesz mógł korzystać z Googlowego Portfela. Zwiększyły się wymagania

Zobacz czy będziesz mógł korzystać z Googlowego Portfela. Zwiększyły się wymagania

Portfel Google będzie już niedługo wymagał nowszych wersji systemu Android oraz Wear OS. Google podał, kiedy dokładnie zamierza wprowadzić zmianę w wymaganiach tej aplikacji.

 

Już od następnego miesiąca część urządzeń straci możliwość obsługi aplikacji Portfel Google. Zwiększa się bowiem jej wymagania co do wersji systemu operacyjnego. Jaki sprzęt nie będzie już spełniał minimalnych wymagań? Na szczęście wieści nie są aż tak złe, bo wystarczy mieć przynajmniej 6-letniego Androida. Dokładniej mówiąc Google na swojej stronie wsparcia podaje teraz, że Portfel będzie wymagał do działania Androida 9 lub nowszego.

Na szczęście wieści nie są aż tak złe, bo wystarczy mieć przynajmniej 6-letniego Androida.

Nowe wymagania Portfela Google

Jeśli chodzi o smartwatche to tutaj również nie jest źle. Wystarczy urządzenie z systemem Wear OS 2.x lub rzecz jasna nowszym. Część urządzeń straci zatem wsparcie, jednak nowe wymagania są rozsądne. Na innej stronie wsparcia Google wciąż widnieje, że aplikacja Portfel potrzebuje co najmniej systemu Android 7. Zapewne informacja ta zostanie jednak zaktualizowana po wprowadzenie zmian w wymaganiach. Jeśli chodzi o konkretną datę to Google podaje, że Android 9 lub Wear OS 2.x będą potrzebne od 10 czerwca.

Warto dodać, że gdy Portfel Google debiutował to w jego wymaganiach był jeszcze Android 5.0. Zapewne to więc nie ostatni raz, kiedy Google podnosi minimalną obsługiwaną wersję systemu.

Udział Androida 9.0 i starszych wersji

Według informacji podawanych przez statcounter, w kwietniu 2024 roku udział Androida 9.0 w światowym rynku wynosił 5,49%. Dla Androida 8.0 i 8.1 jest to w sumie 4,71%, a dla Androida 7.0 zaledwie 1,32%. 

Portfel Google to aplikacja, która może być bardzo przydatna na co dzień. Przechowywać można w niej bilety na wydarzenia czy karty pokładowe. Przede wszystkim jednak daje możliwość łatwiejszego i szybszego dokonywania płatności. 

Brak dostępu do niej może stanowić więc kolejny argument do upgrade'u smartfona, który nie może być już zaktualizowany nawet do Androida 9.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zobacz czy będziesz mógł korzystać z Googlowego Portfela. Zwiększyły się wymagania

 0