Zobacz galerię płyt głównych z podstawką AM4

Zobacz galerię płyt głównych z podstawką AM4

O ile o samych procesorach AMD Ryzen wiemy już dość sporo, o tyle przeznaczonym dla nich płytom głównym wciąż towarzyszy aura tajemnicy. Niemniej dzięki licznym przeciekom możemy chociaż rzucić okiem na galerię fotografii tychże.

W kuluarach mówi się, że producenci zwlekają z oficjalnymi prezentacjami swych płyt, ponieważ AMD cały czas dopracowuje wspólną strategię marketingową. Rzekomo chodzi tutaj głównie o kwestię oznaczeń umieszczanych na pudełkach - logotypy świadczące o kompatybilności, czy też wyznaczające zastosowanie konkretnego chipsetu. Tak czy inaczej, zagraniczne serwisy tematyczne zdążyła już obiec całkiem spora ilość zdjęć i renderów. Choć wizualizacje pudełek mogą nie być ostatecznymi, z całą pewnością zyskujemy dostęp do sporego przeglądu zaplanowanych modeli. I to zarówno tych topowych z chipsetem X370, jak i bardziej ekonomicznych konstrukcji na B350. Co istotne, materiał obejmuje właściwie wszystkich najpopularniejszych producentów: ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, a także MSI. 

Warto przy okazji wspomnieć - wcześniej ASRock oraz Biostar zapowiedzieli oficjalną prezentację swych konstrukcji na 22. lutego, czyli teoretycznie na sześć dni przed przewidywanym terminem ukazania się pierwszych testów procesorów AMD Ryzen w mediach. Niemniej ten drugi termin jest podważany przez wiele osób i być może słusznie, bowiem konkurencja na razie milczy. Nie wiadomo zarazem, kiedy miałaby nastąpić premiera sklepowa wszystkich nowości - co stawia termin 28. lutego, w kontekście przewidywanej premiery, jako wątpliwy. Wróćmy jednak do meritum. Poniżej możecie zapoznać się z wspomnianym zbiorem zdjęć płyt głównych dla platformy "Summit Ridge" wraz z pudełkami. Znanych modeli jest co prawda nieco więcej, ale często materiały na ich temat ograniczają się do enigmatycznej notki. Zatem wszystko wygląda następująco:

ASRock X370 KILLER SLI/ac

ASRock AB350 Gaming K4

Asus ROG Crosshair VI Hero (X370)

Asus Prime X370-PRO

Biostar X370 Racing GT7

Biostar X370 Racing GT5

Biostar B350 Racing GT5

Biostar B350 Racing GT3

Gigabyte AORUS AX370-Gaming 5

MSI X370 XPOWER Gaming Titanium

MSI X370 Gaming Pro Carbon

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zobacz galerię płyt głównych z podstawką AM4

 0