Zobacz, jak ugotować danie na procesorze AMD

Zobacz, jak ugotować danie na procesorze AMD

Jeśli nieco się Wam nudzi i szukacie jakiegoś oryginalnego wideo do obejrzenia, to warto dać szansę filmikowi opublikowanemu przez Samurai Channel (oryginalna nazwa たれみみChannel). Twórca wideo o „meatsink” ma dość nietypowe zamiłowanie do gotowania na procesorach AMD. Tym razem opublikował materiał zatytułowany „cooking curry on AMD CPU”, w którym jak nietrudno się domyślić gotuje on całe Katsu curry na procesorze AMD Phenom II. Tym samym zaradny youtuber pokazuje, że CPU posłużyć może nie tylko do wykonywania skomplikowanych obliczeń, ale również jako kuchenka do gotowania, pozwalając nam tym samym upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu - dwuznaczność jak najbardziej zamierzona :)

Materiał zatytułowany „cooking curry on AMD CPU”, przedstawia jak ugotowaćn całe curry Katsu na procesorze AMD Phenom II.

Powyżej możecie więc obejrzeć poradnik, krok po kroku, jak ugotować posiłek za pomocą procesora AMD Phenom II. Zanim przejdziemy jednak dalej, mała uwaga: nie próbujcie tego w domu (i nie mówcie później, że nie ostrzegaliśmy). Pierwszy krok to pokrojenie mięsa warzyw i tak się dobrze składa, że w pudełku z płytą główną znajdziemy do tego celu idealne narzędzie, czyli osłonkę portów I/O. To akcesorium przez lata stanowiło zagrożenie dla dłoni pecetowców, którzy samodzielnie składali swoje zestawy, więc przyszła pora, by w końcu wykorzystać jego potencjał, krojąc cebulę i marchewkę. Następnie wystarczy zdjąć cooler z naszego procesora i posmarować go pastą termoprzewodzącą, ale zamiast ponownie zakładać układ chłodzenia na nasz CPU, kładziemy na nim niewielki rondelek, w którym rozpuszczamy masło. Później wystarczy już podsmażyć w środku cebulę, następnie zastąpić ją mięsem, którego obróbka termiczna może zająć trochę czasu (w zależności od temperatury samego procesora). W kolejnym kroku wrzucamy wszystkie składniki do garnka i zalewamy wodą (byle nie za dużo, gdyż grozi to katastrofą).

Na koniec pozostaje nam już tylko dusić danie, wrzucając do środka kostkę curry dla smaku. Wnioskując po poradniku, ugotowanie całości zajmuje nieco czasu. I voilà, curry Katsu gotowe i to dzięki naszemu pecetowi. Mimo wszystko radzilibyśmy nie próbować tego dania (CPU curry?), chyba że ktoś lubi surowiznę. Całość traktować trzeba raczej jako ciekawostkę, pokazującą pomysłowość youtuberów na wykorzystanie wysokich temperatur procesorów. Jeśli zaś zastanawiacie się nad zakupem nowego procesora, to polecamy odwiedzić nasz dział recenzji CPU, gdzie znajdziecie choćby testy ostatnich Ryzenów od AMD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zobacz, jak ugotować danie na procesorze AMD

 0