Zobaczcie jak skręcają wszystkie 4 koła w Tesli Cybertruck

Zobaczcie jak skręcają wszystkie 4 koła w Tesli Cybertruck

Ujawniono nowe wideo przedstawiające imponujący układ kierowniczy Tesli Cybertruck podczas jazdy – dając nam najlepszy jak dotąd podgląd, jak działają w tym przypadku wszystkie 4 skrętne koła.

Niektóre auta oferują oprócz tradycyjnego skrętu przednich kół, również zdolność kierowania tylną osią, generalnie w mniejszym stopniu niż przednim kołem, co pozwala na tworzenia węższego i bardziej precyzyjnego promienia skrętu. GMC pierwsze wprowadziło tę innowację w ciężkich pojazdach, nazywają swoją nowość „Trybem kraba”. System w Hummer EV wykorzystuje sterowanie tylnymi kołami i pozwala nawet na jazdę w bok przy niskich prędkościach. Od tego czasu kilku innych producentów samochodów zapowiedziało sterowanie tylnymi kołami, a Tesla w 2021 roku ogłosiła, że ​​Cybertruck równiez będzie miał taką funkcję. „Dodajemy sterowanie tylnymi kołami, aby mógł wykonywać ciasne zakręty i manewrować z dużą zwinnością” - powiedział 2 lata temu Elon Musk.

"Bardzo trudny do zbudowania samochód, niepodobny do żadnego innego, ale jak podano publicznie, produkcja Cybertrucka rusza w tym roku." - powiedział Musk, komentując nagranie.

W zeszłym roku widzieliśmy króciutki film prezentujący tę funkcję w Cybertrucku, ale teraz mamy o wiele lepszy wygląd dzięki użytkownikowi Twittera TokyoTesla. Na filmie widzimy, jak tylne koła aktywnie się obracają, co potwierdza sterowanie tylnymi kołami w elektrycznym pickupie.

Tesla niedawno powiedziała,  że zamierza wprowadzić Cybertrucka do produkcji tego lata , ale nie powinniśmy spodziewać się znaczących dostaw do 2024 r., kiedy producent samochodów zwiększy produkcję seryjną. Na ulicach pojawiają się również nowe prototypy, które najprawdopodobniej pojawią się w takiej formie w produkcji seryjnej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zobaczcie jak skręcają wszystkie 4 koła w Tesli Cybertruck

 0