Zotac GTX 1080 Mini – potężna karta w wersji mini

Zotac GTX 1080 Mini – potężna karta w wersji mini

Zotac szykuje się do premiery nowej karty graficznej GTX 1080. Tym razem ma być to model w wersji Mini, który sprawdzi się w małych komputerach.

Zotac GTX 1080 Mini ma być najmniejszą kartą graficzną GTX 1080 na rynku. Ma mieć zaledwie 20 cm długości, dzięki czemu zmieści się w małych obudowach niewielkich komputerów. Ale nie to jest tak naprawdę najbardziej imponujące. Dużo ciekawsze jest to, że pomimo niewielkich rozmiarów karta nie ma pod żadnym względem ustępować większym konkurentom.

Karta wyposażona jest w dwuslotowy system chłodzenia z miedzianą podstawą i trzema miedzianymi rurkami cieplnymi. Odprowadzają one ciepło na aluminiowy radiator. Ten z kolei wyposażony jest w dwa wentylatory. Co ciekawe, każdy z nich ma się kręcić z inną prędkością maksymalną – przy śledziu wolniej, a dalszy nieco szybciej.

Małe rozmiary karty graficznej najwyraźniej nie były dla producenta żadnym ograniczeniem. Zotac GTX 1080 Mini jest fabrycznie podkręcona. Zegar bazowy GPU został ustawiony na 1620 MHz, dzięki czemu w trybie Boost osiąga 1753 MHz. Nie jest to kolosalne zmiany (odpowiednio 13 i 20 MHz), ale to zawsze jakiś plus. Taktowanie pamięci GDDR5 pozostało referencyjnie i wynosi efektywnie 10 GHz.

Karta Zotac GTX 1080 Mini zasilana jest z 8-pinowego złącza EPG. Wyposażona jest w aż trzy gniazda DisplayPort oraz jedno HDMI i jedno DL-DVI-D. Dokładna data premiery i cena nowego modelu nie jest jeszcze znana.

Zotac GTX 1080 Mini

Zotac GTX 1080 Mini

Zotac GTX 1080 Mini

Zotac GTX 1080 Mini

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac GTX 1080 Mini – potężna karta w wersji mini

 0