Zotac przedstawia komputer dla graczy MEK1 uruchamiając linię Gaming

Zotac przedstawia komputer dla graczy MEK1 uruchamiając linię Gaming

Zotac zapowiada wprowadzenie na rynek pierwszego komputera z nowej linii produktowej Gaming, łączącego relatywnie wysoką wydajność z rozmiarami konsoli do gier. 

Zotac Gaming MEK1, bo o nim tu mowa, jest niejako duchowym spadkobiercą wydajniejszych mini-PC z serii ZBOX. Tym razem jednak producent stawia na bardziej futurystyczny i zdecydowanie agresywniejszy wygląd, który ma stanowić uśmiech w stronę zdeklarowanych graczy. Urządzenie bazuje na autorskiej płycie głównej formatu Mini-ITX, a zamknięto je w obudowie o wymiarach 414 x 118 x 393 mm w kolorze białym lub czarnym (zależnie od wybranej wersji), umożliwiającej pracę zarówno w pozycji wertykalnej, jak i horyzontalnej z konfigurowalnym systemem podświetlenia SPECTRA. Co więcej, wraz z komputerem dostarczane są od razu podstawowe peryferia, a więc myszka, klawiatura oraz podkładka. 

Podstawę komputera MEK1 stanowi procesor czterordzeniowy procesor Intel Core i5-7400 o taktowaniu 3,0 - 3,5 GHz. Towarzyszą mu kolejno 16 GB pamięci DDR4 o niesprecyzowanej szybkości, karta grafiki Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB oraz rozbudowany podsystem dyskowy - SSD 240 GB NVMe PCIe x4 oraz 2,5-calowy HDD 1 TB. Jeśli chodzi o porty we-wy, to na froncie znajdziemy 2x USB 3.0 oraz hybrydowe gniazdo audio, z kolei na tyle 3x DisplayPort 1.4 HDR, 1x HDMI 2.0b, 1x DL-DVI, 4x USB 3.0, 2x USB 2.0, Dual Gigabit Ethernet, gniazda dla dwóch dodatkowych anten Wi-Fi, PS/2 i oczywiście gniazdo zasilające. Summa summarum, Zotac MEK1 nie odstaje funkcjonalnie od "pełnowymiarowych" desktopów, ale jest od nich zauważalnie mniejszy. Niestety w chwili obecnej jego cena pozostaje owiana tajemnicą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac przedstawia komputer dla graczy MEK1 uruchamiając linię Gaming

 0