Zotac wypuści aż trzy GTX-y 1060. Najtańsza wersja otrzyma 3 GB pamięci

Zotac wypuści aż trzy GTX-y 1060. Najtańsza wersja otrzyma 3 GB pamięci

Należący do grupy PC Partner, Zotac jest jednym z flagowych producentów kart z chipami Nvidii. Nic więc dziwnego, że na premierę najnowszej karty Zielonych, czyli GTX-a 1060, nie może zabraknąć konstrukcji z charakterystycznym czarno-żółtym logo. Do Internetu wyciekły właśnie szczegóły dotyczące nadchodzących propozycji Zotaca, których jak się okazuje, ujrzymy aż trzy. Line-up obejmuje jeden model o konwencjonalnych wymiarach, a także dwa zmniejszone na potrzeby komputerów w formacie ITX.

Zotac GTX 1060 Mini trafi na rynek w wersji z 3 GB pamięci graficznej typu GDDR5.

Najwydaniejszym akceleratorem w zestawieniu jest GTX 1060 AMP, oferujący: zmodyfikowany laminat, dwuwentylatorowy układ chłodzenia z jednostkami o średnicy 90 milimetrów i lekkie fabryczne O/C. Precyzując, taktowanie rdzenia zostało podbite do 1557 MHz, co przekłada się na deklarowany Boost na poziomie 1771 MHz. Pamięci pracują przy sugerowanym zegarze 2000 MHz. Pomimo zastosowania niereferencyjnego PCB, gniazdo zasilania to standardowe PCIe 6-pin, a panel I/O nie został przebudowany - 3x DisplayPort 1.3 / 1.4 HDR, 1x HDMI 2.0b i 1x DVI-D.

W hierarchii producenta, pod AMP-em znajdują się obydwie wersje Mini taktowane domyślnym zegarem 1506 MHz. Zmniejszone GTX-y 1060 również korzystają z niereferencyjnych płytek drukowanych z gniazdem PCIe 6-pin, ale zainstalowane nań komponenty chłodzenia są wyraźnie uboższe. Na fotografi widzimy tylko pojedynczy wentylator i prosty aluminiowy radiator bez jakichkolwiek ciepłowodów, co oczywiście tłumaczy zerowe O/C. Ciekawostką jest fakt, że wydania Mini różnią się od siebie... ilością pamięci. I tak użytkownicy będą mogli wybierać pomiędzy wersją 6 GB a 3 GB.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac wypuści aż trzy GTX-y 1060. Najtańsza wersja otrzyma 3 GB pamięci

 0