ZOTAC zachwala farmy kryptowalut, w których wykorzystywane są ich grafiki

ZOTAC zachwala farmy kryptowalut, w których wykorzystywane są ich grafiki

Górnicy i ich farmy kryptowalut to jeden z głównych problemów graczy, którzy przez popularność tego typu działalności nie mogą nabyć nowych kart graficznych w ich sugerowanych cenach. Co więcej, wygląda na to, że sytuacja szybko się nie zmieni, szczególnie jeśli na rynku cyfrowych walut padać będą kolejne rekordy. ZOTAC jednak najwyraźniej nie solidaryzuje się tu z graczami i jeśli liczyliście na to, że uda Wam się w najbliższej przyszłości kupić któryś z nowych modeli od tego producenta, to raczej nie ma to szans. Firma bowiem publicznie zachwala farmy zakładane do kopania kryptowalut, w których wykorzystywane są ich produkty. 

ZOTAC publicznie zachwala farmy zakładane do kopania kryptowalut, w których wykorzystywane są ich produkty. 

Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące nie są łatwe dla graczy. Nie tylko nowe karty z górnej półki graficzne i procesory są praktycznie całkowicie wyprzedane, ale również fani konsol nie mają łatwo, gdyż zakup PlayStation 5 oraz Xbox Series X także nie należy do łatwych (szczególnie w przypadku sprzętu Sony), a w niektórych regionach graniczy wręcz z cudem. Nie pozostaje im więc nic innego, jak przeczekać tę sytuację aż ta się unormuje lub też zakupić sprzęt po mocno zawyżonej cenie, która potrafi być nawet ponad dwukrotnie wyższa od sugerowanej przez producenta.  

ZOTAC to firma kojarzona głównie z kartami graficznymi GeForce, które skierowane są do graczy. Wygląda jednak na to, że producent zmienia branżę i zmienia się w dostawcę sprzętu do kopania kryptowalut. Na Twitterze firma zamieściła bowiem zdjęcie pokazujące platformę górniczą złożoną z kart graficznych GeForce RTX 3070 Twin Edge. Przedsiębiorstwo ośmieliło się nawet oznaczyć tę fotografię tagiem #PcGaming, jakby ten zestaw miał cokolwiek wspólnego z gamingiem. W międzyczasie zaś zakup kart graficznych ZOTAC w sugerowanych cenach jest praktycznie niemożliwy. Trzeba jednak mieć świadomość, że obecna sytuacja rynkowa jest dla takich firm jak ZOTAC bardzo korzystna, gdyż ich produkty wyprzedawane są na pniu, a producentowi wszystko jedno, kto je kupuje. Nic więc dziwnego, że ZOTAC cieszy się z dużego wzięcia swoich produktów ze strony górników. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZOTAC zachwala farmy kryptowalut, w których wykorzystywane są ich grafiki

 0