Zotac zaprezentował komputer do VR w formie plecaka

Zotac zaprezentował komputer do VR w formie plecaka

Zotac zaprezentował nowy rodzaj komputera do VR. Urządzenie o nazwie VR GO jest PC-tem w formie plecaka. Dzięki temu nie krępuje ruchów w trakcie korzystania z HTC Vive. Komputer ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Zotac VR GO to kolejny komputer w formie plecaka, który pojawił się na rynku. Tego typu urządzenia mają przede wszystkim oferować dużo większy komfort korzystania z zestawów do wirtualnej rzeczywistości, np. HTC Vive lub Oculus Rift.

Komputer wyposażony jest w procesor z serii Intel Core i7 oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1070. We wnętrzu znajduje się miejsce na dwie kości pamięci RAM DDR4, slot M.2 PCIe SSD oraz kieszeń na dysk twardy w rozmiarze 2,5 cala. Zotac VR GO ma także moduły WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0.

Na górnej ściance urządzenia znajdują się: wyjście HDMI, dwa złącza USB 3.0 oraz port zasilania dla HTC Vive. Z kolei po prawej stronie umieszczono: kolejne trzy porty USB 3.0, dwa wyjście HDMI, dwa wyjścia DisplayPort, złącze Gigabit Ethernet, czytnik kart pamięci SD, a także portu audio – mikrofonowe i słuchawkowe.

Producent nie pochwalił się pojemnością zamontowanych akumulatorów. Tym samym nie wiadomo, jak długo komputer jest w stanie wytrzymać z dala od gniazdka prądowego. Wiadomo jedynie, że we wnętrzu są dwa akumulatory i są one w stanie dostarczać około 150 W energii do podzespołów. Na obudowie umieszczono także wskaźnik informujący o dostępnej pojemności baterii, ale znajduje się on na bocznej ściance, więc jest niewidoczny w trakcie korzystania z urządzenia.

Cena Zotac VR GO nie jest jeszcze znana. Komputer ma trafić do sprzedaży w tym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac zaprezentował komputer do VR w formie plecaka

 0