Zotac ZBOX Nano z APU Ryzen 3 3200U od AMD na pokładzie

Zotac ZBOX Nano z APU Ryzen 3 3200U od AMD na pokładzie

Zotac jest doskonale znany ze swoich kart graficznych, które są popularnym wyborem graczy na całym świecie. Firma jednak produkuje również sprzęt typu mini PC, choć ten obszar działalności nie przynosi im już tak dużej popularności. Jeśli nie słyszeliście nigdy o linii produktów Zbox, to warto się nad nią chwilę pochylić, bo ta rodzina produktów obejmuje niektóre z najmniejszych projektów komputerów stacjonarnych firmy i rynku w ogóle. Co jednak istotne, w tym roku Zotac zmienia swoją zdominowaną przez Intel serię, umieszczając Ryzen APU w kilku swoich modelach. Dla przeciętnego Kowalskiego nie jest to może jakaś ogromna zmiana, ale to duży ruch dla Zotaca i gigantyczna wygrana projektowa dla AMD, które próbowało dostać się do tego segmentu od czasu ostatniego wydania podobnego sprzętu z procesorem AMD, co miało miejsce w 2015 roku.

AMD powraca do mini PC ZBox Nano produkowanych przez Zotac, gdzie byli nieobecni od 2015 roku.

ZBox Nano z układem Ryzen 3 3200U w środku to małe, niepozorne pudełeczko, niewiele dłuższe od smartfona. Sercem konstrukcje jest Ryzen 3 3200U 15 W, oferująca dwa rdzenie i cztery wątki z taktowaniem podstawowym wynoszącym 2,6 GHz, zwiększającym się w razie potrzeby do 3,5 GHz. Grafika obsługiwana jest przez układ Radeon Vega 3, mieszczący się na pokładzie procesora Ryzen. Obsługa pamięci może co prawda wywoływać u niektórych lekką niechęć, oferując jedynie 2 gniazda pamięci SO-DIMM o prędkości do DDR4 2400, ale może obsłużyć do 32 GB i trzeba oczywiście brać poprawkę na kompaktowe rozmiary całości.

Zotac ZBox Nano można wyposażyć w standardowy dysk SATA 2,5, jednak urządzenie oferuje również gniazdo M.2. Tylni panel wejść / wyjść oferuje wszystko co niezbędne i mamy tu gniazda 4 x USB 3.0, HDMI 2.0 i Display Port 1.4. Z przodu znajduje się dodatkowy port USB 3.0 wraz z czytnikiem kart, dwa porty USB typu C i wejście / wyjście audio. Zotac przygotował również model chłodzony całkowicie pasywnie, który przygotowano z myślą o maniakach ciszy. Jest nieco większy gabarytowo, ale poza tym wnętrze pozostaje całkowicie niezmienione. Mamy nadzieję, że jest to początek powrotu AMD do również tej kategorii komputerów i za jakiśczas zobaczymy aktualizację ZBox'ów o Ryzeny 4000u.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac ZBOX Nano z APU Ryzen 3 3200U od AMD na pokładzie

 0