Zrób to sam. Nokia G22 to smartfon który da się naprawić samodzielnie

Zrób to sam. Nokia G22 to smartfon który da się naprawić samodzielnie

Nokia to producent, który znajduje się na uboczu rynku smartfonów, ale mimo wszystko niegdyś kultowa marka telefonów przygotowuje nowe urządzenia, które trafiają do jakiejś grupy odbiorców. Teraz przyszła kolej na model Nokia G22, którego można naprawić w domu bez konieczności wysyłania do serwisu.

Nokia G22 to najnowszy smartfon wykonany z plastikowej obudowy pochodzącej z recyklingu, który według producenta pozostaje "najbardziej przyjaznym dla środowiska telefonem znanej marki". Urządzenie trafi do sprzedaży 8 marca w większości krajów Europy i niektórych innych rynków poza Stanami Zjednoczonymi. Ma kosztować 149,99 GBP / 179 EUR lub około 185 USD, z podatkiem. Sam sprzęt jest o tyle ciekawy, gdyż wedle informacji firmy można go naprawić samodzielnie bez konieczności wysłania do serwisu. Nokia nawiązała współpracę z iFixit w celu opracowania instrukcji napraw i sprzedaży narzędzi w tym części wymaganych do wymiany baterii, portu ładowania lub ekranu.

Nokia G22 to smartfon, który nie zachwyca swoją specyfikacją, ale można go bez problemu naprawić samodzielnie.

Nokia G22

Co istotne naprawa według instrukcji i użyciem oficjalnych części liczy się jako naprawa autoryzowana, więc nie powoduje utraty gwarancji. Adam Ferguson, szef produktu w HMD (fińskiej firmie, która jest właścicielem praw do marki Nokia) podczas prezentacji smartfona przed zgromadzonymi dziennikarzami wymienił baterię z G22 w mniej niż pięć minut, mówiąc, iż zrobienie tego samego ze sprzętem poprzedniej generacji zajęłoby półtorej godziny. Dodał, że wymiana ekranu zajmie około 20 minut.

Firmom łatwo jest udostępniać części do urządzeń, ale współczesny sprzęt w wielu przypadkach ciężko samemu naprawić. Tu w założeniu ma być zupełnie inaczej. Nokia G22 została wyposażona w 6,52-calowy wyświetlacz LCD 720p z częstotliwością odświeżania 90 Hz, którego wymiana kosztuje 44,99 GBP (54 USD). Nowa bateria kosztuje 22,99 GBP (27 USD), a nowy port USB-C wyceniono na 18,99 GBP (23 USD), z kolei wszystkie potrzebne narzędzia powinny kosztować około 5 funtów. Bateria ma pojemność 5050 mAh – według firmy Nokia wystarcza na trzy dni – i można ją ładować z mocą 20 W.

Pod maską znajduje się procesor Unisoc T606 z dwoma rdzeniami A75 i sześcioma rdzeniami A55, 4 GB pamięci RAM i 64/128 GB wbudowaną pamięcią na dane. Z tyłu znajduje się aparat 50 Mpix + obiektyw makro 2 Mpix + czujnik głębi 2 Mpix. Z przodu na ekranie umieszczono kamerę do selfie 8 Mpix. Jest też gniazdo audio. Niestety, Nokia G22 nie została jeszcze zaktualizowana do Androida 13 i korzysta z wersji 12. Jak widzimy, specyfikacja nowego smartfona jest przeciętna, ale zapewne zdoła przekonać do siebie niejednego fana ekologii lub osoby, która woli naprawić sprzęt samemu i nie potrzebuje wydajnego telefonu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zrób to sam. Nokia G22 to smartfon który da się naprawić samodzielnie

 0