ZTE Axon 20 5G - pierwszy smartfon z aparatem pod ekranem trafia do Europy

ZTE Axon 20 5G - pierwszy smartfon z aparatem pod ekranem trafia do Europy

ZTE Axon 20 5G zapowiedziany został we wrześniu tego roku, ale dotychczas dostępny był jedynie na rodzimym rynku producenta, czyli w Chinach. Teraz zaś dostępny będzie globalnie, w tym także na terenie Unii Europejskiej, czyli i w naszym kraju. Warto zainteresować się urządzeniem, ponieważ jest to dość unikalny smartfon, a to za sprawą przedniej kamerki do selfie, która ukryta została pod ekranem, dzięki czemu Axon 20 5G nie posiada typowego wcięcia czy otworu na obiektyw w wyświetlaczu. Jest to pierwszy telefon wykorzystujący tę technologię, pomimo że podobne rozwiązania prezentowali wcześniej Xiaomi i Oppo, ale jak na razie nie dostarczyli jeszcze produktów, które zrobiłyby z nich użytek. Wynikało to z faktu, że aparaty pod ekranem obarczone były poważnymi wadami. Problemem było m.in. niewystarczające światło docierające do czujnika, co skutkowało niską jakością obrazu. Ponadto wystąpiła zauważalna różnica jasności i koloru w obszarze, w którym znajdowała się kamera, w porównaniu z resztą wyświetlacza.  

ZTE Axon 20 5G zapowiedziany został we wrześniu tego roku, ale dotychczas dostępny był jedynie na rodzimym rynku producenta, czyli w Chinach. Teraz zaś dostępny będzie globalnie.

ZTE chwali się, że pierwszy z problemów rozwiązano dzięki specjalnej powłoce na warstwach ekranu, która jest wysoce przepuszczalna i przezroczysta. Kamera do selfie o rozdzielczości 32 MP w Axonie 20 jest również wyposażona we własny czujnik percepcji światła, który reguluje jego ilość zależnie od potrzeb. Ponadto ZTE przerobił układ pikseli wokół obiektywu aparatu, aby pasował do reszty wyświetlacza bez zauważalnych zniekształceń kolorów. Wreszcie, nowy algorytm przetwarzania optymalizuje klarowność obrazu. Jak na razie trudno jednak o rzetelne recenzje tego modelu, więc trudno stwierdzić, jak rozwiązanie to sprawdza się w akcji. Więcej zapewne dowiemy się już po globalnej premierze. 

ZTE Axon 20 5G otrzymał 6,92-calowy panel OLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz, a posiada także wbudowany czytnik linii papilarnych. Z tyłu umieszczono poczwórny aparat, z główną jednostką o rozdzielczości 64 MP. Dodatkowe to ultraszeroki sensor 8 MP i dwie jednostki 2 MP do pomiaru głębi i ujęć makro. Telefon napędza Snapdragon 765G z 6 GB lub 8 GB RAM i 128/256 GB pamięci. Pod maską kryje się zaś bateria o pojemności 4220 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 30 W. ZTE uruchomiło jak na razie tylko zapisy na smartfon, gdzie musimy podać nasz adres e-mail w celu rezerwacji, ponieważ na starcie dostępność ma być mocno ograniczona. Pierwsze dostawy rozpocząć mają się 21 grudnia, ale nie podano jeszcze ceny. Ta w Chinach zaczynała się od ok. 320 USD, ale na zachodnich rynkach na pewno będzie wyższa. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE Axon 20 5G - pierwszy smartfon z aparatem pod ekranem trafia do Europy

 0