ZTE Blade V9 i Vita - ekrany 18:9 trafiają do tańszych urządzeń

ZTE Blade V9 i Vita - ekrany 18:9 trafiają do tańszych urządzeń

ZTE zaprezentowało nowych przedstawicieli rodziny smartfonów z serii Blade, która plasuje się w średnim pułapie cenowym. Blade V9 i Blade V9 Vita mają przynieść modne teraz wyświetlacze 18:9 w bardziej przystępne cenowo rejony.

Większy Blade V9 wykonano po obu stronach ze szkła i aluminiowego paska wpasowanego pomiędzy te 2 szklane warstwy. Tylna strona obudowy składa się aż z 8 warstw, co wywołuje niesamowite wrażenia wizualne (przynajmniej do czasu pokrycia powierzchni odciskami palców). Urządzenie ma wymiary 151,4 x 70,6 x 7,5 mm i waży 140 gramów. Na froncie znajduje się wyświetlacz LCD o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli, za którego produkcję odpowiedzialne jest LG. Producent zapewnia, że ekran gwarantuje imponującą jasność i dobre kąty widzenia.  Sercem urządzenia jest Snapdragon 450, który nie należy może do najwydajniejszych układów, ale idealnie pasuje do niewymagających urządzeń codziennego użytku. ZTE będzie oferować kilka wersji, które różnic się będą ilością pamięci. Klienci będą mieli do wyboru opcje 3 GB/32 GB oraz 4 GB/64 GB pamięci RAM oraz pamięci na dane. Nie zapomniano o slocie na karty microSD, więc powierzchnię magazynową będzie można łatwo powiększyć.

ZTE planuje wprowadzić ekrany 18:9 na niższe półki cenowe

Blade V9 wyposażono w aparat  główny 16 MP ze światłem f/1.8 z sensorem Omnivision OV16B10 oraz dodatkową kamerę 5 MP, która ma wspomagać główny aparat i włączać opcję rozmycia tła. Blade V9 ma być również wyposażony w PDAF 2.0, tajemniczy system, który ma zagwarantować 40% szybsze ustawianie ostrości. Z przodu umieszczono aparat 8 MP z opcją interpolacji do 13 MP. Urządzenie posiada również skaner linii papilarnych, gniazdo słuchawkowe, wsparcie dla dwóch kart SIM, LTE, NFC i Bluetooth 4.2. Za zasilanie odpowiada bateria 3,200 mAh, a całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ten przedstawiciel średniej półki będzie posiadać opcje rozpoznawania twarzy - jednak nie ma co się spodziewać, że będzie to działać choćby w stopniu zbliżonym do ubiegłorocznych flagowców.Blade 9 Vita to właściwie odchudzona wersja V9. Umieszczono tu mniejszy wyświetlacz 5,45 cala o rozdzielczości zaledwie HD+. Oczywiście całość obudowy również uległa pomniejszeniu i wymiary wynoszą 146,8 x 68,7 x 7,6 mm. Procesor również jest słabszy niż w V9, w wersji Vita znalazł się Snapdragon 435, który pracować ma razem z 2 GB lub 3 GB pamięci RAM. Zależnie od wersji pamięci operacyjnej, do wyboru będą opcje z 16 GB i 32 GB pamięci na dane. Zmianie uległy też aparaty - Vita będzie oferować aparat 13 MP z 2 MP aparatem wspomagającym i 5 MP aparat na froncie,. Pozostała specyfikacja jest właściwie bez zmian. Ceny ustalono na poziomie 300 dolarów USD za ZTE V9 i 250 dolarów za V9 Vita.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE Blade V9 i Vita - ekrany 18:9 trafiają do tańszych urządzeń

 0