ZTE nie może już nabywać chipów Qualcomma

ZTE nie może już nabywać chipów Qualcomma

Amerykański Departament Handlu ogłosił dzisiaj zakaz nabywania produktów m.in. Qualcomma przez popularnego chińskiego producenta komórek.

Oznacza to, że takie firmy jak Dolby i Qualcomm nie mogą instalować żadnych części w smartfonach ZTE przez okres siedmiu lat. Utrata współpracy z drugą korporacją jest najbardziej odczuwalna dla chińskiego producenta bowiem poważnie, ogranicza możliwości jego działania na rynku Stanów Zjednoczonych. Departament twierdzi, iż ZTE nie dotrzymało postanowień zawartych po ubiegłorocznej aferze związanej z nielegalną wysyłką amerykańskiego sprzętu do Korei Północnej oraz Iranu. Korporacja zobowiązała się wówczas do ukarania pracowników odpowiedzialnych za ów proceder i odmowy wypłacenia im sporych premii. Jak się jednak okazało ZTE nie dotrzymało danego słowa, za co spotkało się z bardzo surową konsekwencją.

ZTE otrzymało oficjalny zakaz współpracy m.in. z Qualcommem co może dość poważnie odbić się na ich dotychczasowej działalności

Mało tego oprócz przelania nagród wyrzucono tylko czterech pracowników, utrzymując na stanowiskach pozostałe 35 osób również maczających palce w procederze. Co ciekawe samo ZTE zgodziło się na wymierzenie wspomnianej kary w wypadku złamania jakiegokolwiek punktu podpisanej umowy. Twórca telefonów jest także pod lupą Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Wielkiej Brytanii, które wystosowało oficjalny list do przedstawicieli branży telekomunikacyjnej przestrzegający przed używaniem produktów tej marki ze względu na zagrożenie dla kraju. Zauważono przy okazji, iż Korea Północna odegrała kluczową rolę w kwestii wydania ostrzeżenia. Aktualnie nie wiemy jak na wydarzenia zareagują włodarze ZTE, aczkolwiek szykuje się dla nich wyjątkowo ciężki okres.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE nie może już nabywać chipów Qualcomma

 0