ZTE nubia-α - smartfon przyszłości zaprezentowany

ZTE nubia-α - smartfon przyszłości zaprezentowany

Podczas trwających właśnie targów elektroniki IFA 2018 popularny producent ZTE ujawnił inteligentną bransoletę ZTE nubia-α, która według koncepcji autorów ma w przyszłości zrewolucjonizować rynek telefonów, zastępując używane przez nas aktualnie modele. Warto podkreślić, że spore rozmiary tego smartwacha rzeczywiście utwierdzają nas w przekonaniu, że jest to swego rodzaju smartfon na pasku. Zgodnie z zaprezentowanym zwiastunem, urządzenie może wykonać większość czynności zarezerwowanych dla współczesnych smartfonów. ZTE nubia-α posiada elastyczny ekran OLED, a także łączność 4G LTE, dzięki wbudowanemu modemowi, co pozwala na bezproblemowe odbieranie połączeń, powiadomień z przeglądarki czy korzystanie z większości dostępnych aplikacji komórkowych.

Zdaniem ZTE urządzenia pokroju nubia-α mogą w przyszłości zastąpić obecne na rynku smartfony.

ZTE nubia-α - smartfon przyszłości zaprezentowany

Do tego warto jeszcze wspomnieć o obecności pulsometru mierzącego nasze tętno oraz kamery pozwalającej wykonywać zdjęcia czy nagrywać filmiki w wysokiej rozdzielczości (konkretne dane nie zostały podane), a także prowadzić wideorozmowy. Oczywiście wiele osób może porównać nowy produkt ZTE z klasycznym smartwatchem, ale na pierwszy rzut oka, co zresztą zapewnia producent, jest on bardziej zaawansowany od tych popularnych ostatnimi czasy urządzeń. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji tego tzw. smartfona przyszłości, jak również ceny i daty debiutu (choć w tym ostatnim przypadku najczęściej mówi się o trzecim kwartale bieżącego roku). Przy okazji miejmy nadzieję, że suma jaką przyjdzie nam wyłożyć za urządzenie, nie okaże się zbyt wysoka.

Co ciekawe, wizja smartfona w zegarku nie jest całkowicie świeża, ponieważ podobny prototyp o nazwie CPlus ujawniło dwa lata temu Lenovo. ZTE nubia-α prezentuje się jednak o wiele ciekawiej, nie tylko za sprawą nowoczesnych funkcji, lecz także futurystycznego wyglądu potwierdzającego ambitne plany podboju rynku nie tylko smartwatchy, ale też smartfonów. Mimo wszystko trudno na ten moment wyrokować, czy prezentowany sprzęt okaże się przyszłością telefonów, aczkolwiek osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby postęp miniaturyzacji telefonów poczynił tak znaczące postępy. Ewentualną przeszkodą możemy być jednak my sami, gdyż ostatnio używamy coraz większych ekranów komórek, więc przejście na tak niewielki mogłoby być bolesne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE nubia-α - smartfon przyszłości zaprezentowany

 0