ZTE Nubia pokazuje prototypowy gamingowy smartfon z aktywnym chłodzeniem

ZTE Nubia pokazuje prototypowy gamingowy smartfon z aktywnym chłodzeniem

Nubia Technology, spółka zależna od ZTE pokazała fascynujący nowy smarfon przeznaczony dla graczy. Ten prototyp łączy wygląd nawiązujący do sportowego samochodu z wydajnymi, współczesnymi podzespołami. Dodatkowo posiada... aktywne chłodzenie.

Nubia znana jest z używania najwyższej jakości materiałów w swoich przyciągających wzrok smartfonach. Producent ten pokazał prototyp swojego najnowszego urządzenia, które zbudowano specjalnie z myślą o intensywnym wykorzystywaniu do gier. Każdy gracz wie, że wykorzystywanie do gier urządzeń mobilnych niesie za sobą nieodłączny problem przegrzewania się urządzeń. Inżynierowie z Nubia postanowili temu zaradzić, wykorzystując kreatywne sposoby. Po pierwsze urządzenie wyposażono w aktywny system chodzenia, który firma nazywa systemem turbulencyjnym, mającym polepszyć obieg powietrza w urządzeniu. Druga innowacja to wykonanie wewnętrznej części obudowy z nanomateriałów węglowych, które dzięki wysokiemu przewodnictwu temperaturowemu mają pomóc w odprowadzaniu ciepła na zewnątrz. Smartfon dzięki takiej konstrukcji obudowy będzie szybciej rozpraszał wysokie temperatury.

Smartfon z aktywnym chłodzeniem to sposób Nubii na problem z wysokimi temperaturami i związanymi z nimi spadkami wydajności

Ostatnią z innowacji to wygląd nawiązujący do aerodynamicznego sportowego samochodu, który według producenta również przyczynia się do polepszenia chłodzenia smartfona. Wykorzystane podzespoły mają zapewnić wysoką wydajność. W środku umieszczono procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci na dane (którą można powiększyć poprzez karty microSD). Smartfon wyposażono również w głośniki stereo i skaner linii papilarnych. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo nic o wyświetlaczu i jego częstotliwości odświeżania, poza tym, że najprawdopodobniej ma on wielkość 6 cali i proporcje 18:9. Zorientowane na graczy smartfony zaczynają coraz śmielej wchodzić na rynek. Szlak przetarty przez Razera zaczynają wykorzystywać inni producenci jak Nubia, czy Xiaomi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE Nubia pokazuje prototypowy gamingowy smartfon z aktywnym chłodzeniem

 0