ZTE Nubia X z dwoma ekranami oficjalnie - tak się robi flagowce!

ZTE Nubia X z dwoma ekranami oficjalnie - tak się robi flagowce!

Określenie „chińskie” często z miejsca nacechowane jest negatywnie, ponieważ kojarzone jest z tańszym zamiennikiem, gdzie producenci z Państwa Środka dostarczają nam nie najlepszej jakości kopie produktów z Zachodu. Od dłuższego czasu nie ma to jednak zastosowania na rynku smartfonów, a co więcej tanie chińskie marki zdają się nawet wieść prym, jeśli chodzi o innowacje, czego najlepszym przykładem jest nowy flagowy smartfon ZTE, czyli Nubia X. Ten poza typową high-endową specyfikacją smartfonów z 2018 roku pochwalić może się bowiem również dwoma wyświetlaczami, niemal bezramkowym designem oraz dwoma czytnikami linii papilarnych. To wszystko zaś za połowę ceny, jaką zapłacić trzeba za topowe słuchawki Apple czy Samsunga, co sprawia, że Nubia X z miejsca wyrasta na jeden z ciekawszych tegorocznych telefonów.

Nubia X poza typową high-endową specyfikacją smartfonów z 2018 roku pochwalić może się również dwoma wyświetlaczami, niemal bezramkowym designem oraz dwoma czytnikami linii papilarnych.

ZTE Nubia X z dwoma ekranami oficjalnie - tak się robi flagowce!

Zacznijmy od podstawowego ekranu, czyli 6,26-calowego panelu LCD o rozdzielczości Full HD+ (2280 x 1080 pikseli), który dzięki niezwykle cienkim ramkom, stanowi aż 93,6% frontu urządzenia - dla porównania, Xiaomi Mi Mix 3 pochwalić może się odrobinę słabszym wynikiem 93,4%). Uzyskanie takiego designu było możliwe dzięki pozbyciu się przedniej kamerki, która przeważnie wymusza stasowanie półśrodków w postaci wcięcia w ekranie lub grubszych ramek. Nie oznacza to jednak, że Nubia X nie pozwoli nam zrobić dobrego selfie, wręcz przeciwnie. Do tego celu wykorzystamy tylny aparat, w czym pomoże nam drugi wyświetlacz umieszczony  na pleckach urządzenia, czyli 5,1-calowy panel OLED o rozdzielczości 1520 x 720 pikseli. Ten wykorzystać można również do wyświetlania tapety, dynamicznych zdjęć czy nawet do grania, gdzie posłużyć może do zaawansowanego sterowania.

ZTE Nubia X z dwoma ekranami oficjalnie - tak się robi flagowce!

Jeśli jesteśmy już przy zdjęciach, to warto wspomnieć, że Nubia X otrzymała podwójny aparat tylny z 16 MP sensorem głównym i obiektywem f/1.8 oraz pomocniczym 24 MP z obiektywem f/1.7. Poza tym jest on wspomagany przez sztuczną inteligencję do rozpoznawania scen oraz posiada autofokus z detekcją fazy. Gwarantować powinno to nie tylko bardzo dobrej jakości selfie, ale i normalne zdjęcia. Kolejną wyróżniającą cechą Nubii X są dwa czytniki linii papilarnych umieszczone po jednym na każdym boku. Tym samym wygodnie mogą z nich korzystać osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne, a odblokowanie telefonu nie będzie stanowić też problemu, kiedy korzystamy z tylnego wyświetlacza. Poza tym, sensory można wykorzystywać do nawigacji, co może okazać się niezwykle praktyczne. Jeśli zaś chodzi o podzespoły kryjące się pod maską, to otrzymujemy procesor Snapdragon 845, 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, od 64 GB do 256 GB na dane i baterię o pojemności 3800 mAh. Ta nie jest zbyt duża jak na potrzebę zasilania dwóch ekranów, ale producent obiecuje pełny dzień użytkowania, w czym pomóc ma wykorzystanie OLED-a na plecach oraz technologia NeoPower 3.0. Całość obsłuży Android 8.1 Oreo z nakładką nubia UI 6.0.2. Niestety telefon nie posiada złącza słuchawkowego minijack oraz slotu na karty pamięci.

ZTE Nubia X z dwoma ekranami oficjalnie - tak się robi flagowce!

Nubia X dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych: szarym, czarnym ze złotym i niebieskim. Cena smartfona zaczyna się na rynku chińskim od 3299 CNY (ok. 475 USD) za 6/64 GB, za kwotę 3699  CNY (ok. 530 USD) otrzymać można model 8/128 GB

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE Nubia X z dwoma ekranami oficjalnie - tak się robi flagowce!

 0