ZTE zaprezentowało pierwszy na świecie system rozpoznawania twarzy umieszczony pod wyświetlaczem

ZTE zaprezentowało pierwszy na świecie system rozpoznawania twarzy umieszczony pod wyświetlaczem

W trakcie odbywających się właśnie targów MWC Shanghai, ZTE zaprezentowało pierwszy na świecie system oświetlenia strukturalnego 3D umieszczony pod wyświetlaczem, który będzie obsługiwał rozpoznawanie twarzy w stylu Face ID. ZTE było pierwszym producentem, który umieścił pod wyświetlaczem aparat do selfie w masowo produkowanym smartfonie i wygląda na to, że przedsiębiorstwo zamierza dalej podążać w tym kierunku. Zdaje się, że firma znalazła równowagę między przepuszczaniem wystarczającej ilości danych przez wyświetlacz, aby system działał poprawnie, a zapewnieniem odpowiedniego wyglądu ekranu, gdy aparat nie jest używany. Dotychczas bowiem aparaty umieszczone pod ekranem były widoczne praktycznie gołym okiem. 

ZTE zaprezentowało pierwszy na świecie system oświetlenia strukturalnego 3D umieszczony pod wyświetlaczem, który będzie obsługiwał rozpoznawanie twarzy w stylu Face ID.

ZTE zaprezentowało pierwszy na świecie system rozpoznawania twarzy umieszczony pod wyświetlaczem.

ZTE kompensuje utratę przepuszczalności światła przez ekran, zwiększając gęstość pikseli projektora (który tworzy trójwymiarową mapę twarzy) ponad dziesięciokrotnie. Aby ten obszar ekranu wyglądał bardziej spójnie z resztą wyświetlacza, poprawiono gęstość pikseli w obszarze nad kamerą z 200 do 400 ppi oraz zwiększono częstotliwość odświeżania panelu do 120 Hz. Jak donosi chiński Engadget, ZTE współpracowało nad tą technologią z wywodzącą się z Shenzhen firmą Guangjian Technology. Producent twierdzi, że system jest wystarczająco bezpieczny do uwierzytelniania płatności mobilnych. Będzie również obsługiwał modelowanie 3D, selfie w rozszerzonej rzeczywistości i inne funkcje.

ZTE nie zdradziło jeszcze, kiedy zacznie korzystać z tej technologii ani w jakich urządzeniach, ale plotki sugerują, że zaimplementuje ten system w nadchodzącym smartfonie Axon 30 Pro. Miejmy nadzieję, że jeśli technologia będzie działać zgodnie z obietnicą, to zostanie powszechnie przyjęta przez branżę, przynosząc koniec brzydkich wycięć i otworów w wyświetlaczach, które obecnie są plagą w telefonach. Dotychczasowe próby ZTE w tym zakresie są naprawdę obiecujące, a co istotne nad podobną technologią pracuje także kilku innych dużych producentów, w tym choćby Xiaomii czy Oppo. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE zaprezentowało pierwszy na świecie system rozpoznawania twarzy umieszczony pod wyświetlaczem

 0