Zyskaj łatwy dostęp do swoich plików z niemal każdego miejsca na Ziemi

Zyskaj łatwy dostęp do swoich plików z niemal każdego miejsca na Ziemi

Niemal każdy z nas ma w domu, czy firmie router. Większość użytkowników wykorzystuje go głównie do połączenia się z internetem, ale to tylko jedna z wielu jego funkcji.

Właściwie niemal każdy router oferuje nam możliwość łatwego połączenia ze sobą komputerów, drukarek, a także innych urządzeń. W ostatnim czasie na popularności zyskują również serwery NAS, jednak czym one są? Większość osób wykorzystuje serwery NAS jako domowy dysk sieciowym, na którym umieszczają ważne dane i kopie zapasowe. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Firma Asustor (nie bez powodu kojarząca się z Asusem) widząc potencjał w tej technologii od dawna stara się rozwijać tę dziedzinę, tworząc co raz to nowe, innowacyjne rozwiązania. Tym razem postanowiła zautomatyzować i znacznie ułatwić dostęp do danych, przede wszystkim dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Funkcja EZ Connect ma za zadanie uproszczenie procesu łączenia się z NAS-em przy pomocy innych urządzeń

Funkcja EZ Connect ma za zadanie uproszczenie procesu łączenia się z NAS-em przy pomocy innych urządzeń – automatycznie pomaga skonfigurować usługi przekierowywania portów, a jedyne co jest potrzebne do bezproblemowego zarządzania dyskiem z dowolnego miejsca, to ID chmury, pod którą podpięty jest NAS. Posiadając fachową wiedzę IT możemy oczywiście ustawić to połączenie ręcznie, jednak nie każdy jest w stanie to zrobić – najnowsza funkcja od Asustora jest skierowana do osób oczekujących elastyczności i większego spersonalizowania swoich ustawień. EZ Connect jest częścią systemu operacyjnego ADM 3.0 i do korzystania z niej nie musimy instalować żadnych dodatkowych aplikacji – wystarczy użyć skrótu AEC.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zyskaj łatwy dostęp do swoich plików z niemal każdego miejsca na Ziemi

 0