Asus VivoBook Pro 15 N580 - czterordzeniowy Kaby Lake, GTX 1050 i Optane

Asus VivoBook Pro 15 N580 - czterordzeniowy Kaby Lake, GTX 1050 i Optane

Tajwański koncern dzisiaj zaprezentował wiele nowych laptopów w trakcie wydarzenia Edge of Beyond, poprzedzającego targi Computex. Jednym z nich będzie VivoBook Pro, wyposażony w niezwykle szybką pamięć Intel Optane.

Firma Asus zademonstrowała nie jeden lecz dwa laptopy z serii VivoBook. Pierwszy z nich, VivoBook S15, posiada 15,6-calowy ekran Full HD, kartę graficzną GeForce 940MX, a także dwurdzeniową, mobilną wersję najnowszej generacji procesorów Intela - od Core i3 po i7. Jak na sprzęt, którego najtańsza wersja kosztuje 499 USD, Asus zdecydował się na zaskakujący ruch i umieścił aluminiową obudowę wraz z pokrywą. Nie wszystko jednak jest wykonane z tego materiału - spód konstrukcji jest plastikowy. Z kolei VivoBook Pro zachowuje aluminiowe elementy konstrukcji, oferuje jeszcze lepsze komponenty i - przede wszystkim - wyróżnia się zastosowaniem pamięci Intel Optane.

VivoBook Pro to ciekawa i dość wszechstronna propozycja ze średniej półki, z dobrym procesorem oraz dość wydajnym układem graficznym. 

Sercem VivoBook Pro 15 N580 są czterordzeniowe procesory Kaby Lake Intela - od Core i5 po core i7. Topowa konfiguracja zawiera także do 16 GB DDR4 RAM oraz układ graficzny GeForce GTX 1050. Ekran 4K pokrywa 100% gamutu sRGB i będzie kompatybilny z rysikiem Asus Pen. Nie znajdziemy tutaj kamerki Windows Hello, ale firma będzie za to czytnik linii papilarnych. Jeśli chodzi o dysk twardy, będą dostępne opcje tak z HDD (maks. 2 TB), jak i do 512 GB, wspomagane wspomnianym wyżej Optane (nie wiadomo jednak czy we wszystkich modelach, czy tylko tych z HDD). VivoBook Pro będzie ważyć 2,2 kg a także nie będzie oszczędzać na złączach - znajdziemy tu port ethernet, trzy złącza USB 3.0 oraz jedno USB typu C oraz oczywiście wyjście HDMI. Ceny tych laptopów zaczynają się od 799 USD, lecz Asus nie podał kiedy wejdą one do sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus VivoBook Pro 15 N580 - czterordzeniowy Kaby Lake, GTX 1050 i Optane

 0