Corsair prezentuje najszybszy 32 GB zestaw pamięci RAM

Corsair prezentuje najszybszy 32 GB zestaw pamięci RAM

Światowy lider w produkcji części dla najbardziej wymagających graczy prezentuje najszybszy dwukanałowy zestaw pamięci DDR4 32 GB.

Corsair Components, Inc. to amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe specjalizujące się w produkowaniu pamięci RAM. Myślę, że niemal każdy, kto samodzielnie budował swoją maszynkę, doskonale zna tę markę. Ich najnowszy produkt celuje w tych najbardziej wymagających graczy i bije rekord częstotliwości taktowania dual-channel, osiągając aż 4,333 MHz z czasem opóźnienia CL19-26-26-46 przy napięciu 1.5 V. Całość zbudowana jest na sprawdzonych kościach pamięci Samsunga B-die i testowana była na płycie głównej Asusa ROG MAXIMUS X Hero z procesorem Intel Core i5-8600K. Tak wysoka wydajność jest możliwa między innymi dzięki wsparciu technologii XMP 2.0, która ułatwia nam podkręcanie pamięci RAM i pozwala to robić bez konieczności grzebania w BIOS-ie.

Do niedawna rekord taktowania 32 GB (4x8 GB) zestawu należał do G.Skill i wynosił on 4266 MHz

Corsair

Zestaw ten ma zostać udostępniony dla wybranych elitarnych entuzjastów podkręcania, którzy będą mogli się ścigać w biciu rekordów świata w najbardziej wymagających benchmarkach i pojawi się na rynku w grudniu 2017 r. - będzie można go kupić u wszystkich autoryzowanych sprzedawców i dystrybutorów oraz bezpośrednio ze strony producenta. Zestaw Corsair Vengeance LPX DDR4 ma posiadać również dożywotnią gwarancję. Cena nie jest jeszcze znana, jednak patrząc na cenę 16 GB (2x8 GB) zestawu o tym samym taktowaniu i czasie opóźnienia, możemy spodziewać się czegoś w okolicy 700 USD. W ostatnim czasie ukazuje się coraz więcej ciekawego sprzętu dla entuzjastów overclockingu i możemy się spodziewać jeszcze wielu rekordów, w końcu niespełna miesiąc temu ten sam rekord został pobity przez firmę G.Skill.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair prezentuje najszybszy 32 GB zestaw pamięci RAM

 0