Ekran iPhone'a X to sprawka Samsunga

Ekran iPhone'a X to sprawka Samsunga

Choć Apple oficjalnie o tym nie mówi, to łatwo można się domyślić, że ekran w telefonach iPhone X został wyprodukowany przez Samsunga.

Niedawno opisywałem na łamach ITHardware spot reklamowy, w którym Samsung sugeruje, żeby użytkownicy telefonów Apple w końcu dojrzeli. Wówczas nie wiedziałem jeszcze, co tak naprawdę łączy giganta z Cupertino z Koreańczykami. Okazuje się, że to właśnie Samsung Display stoi za produkcją ekranów OLED do nowego iPhone X. Przypuszczenia te nie są bezpodstawne, gdyż Samsung jako jedyny podmiot na świecie dysponuje możliwościami produkcyjnymi małych ekranów OLED na skalę, która interesuje Apple. Za dowód na to, że technologia zastosowana w ekranie najnowszego iPhone'a jest oczkiem w głowie Samsunga, można uznać to, że Koreańczycy rozwijają ją od premiery pierwszego smartfona z serii Galaxy S. Przez osiem generacji telefonów z tej serii dobrnęliśmy do momentu, w którym trudno mieć wątpliwości, że to właśnie OLED jest przyszłością branży mobilnej.

 

W najnowszym iPhonie zastosowano wyświetlacze OLED pochodzące z fabryk Samsunga

Samsung

W tej sytuacji wygląda to trochę jak cios w serce miłośników telefonów Apple. Znam wielu fanatyków, którzy inwestują w produkty marki z Cupertino ze względu na ich “oryginalność”. Owszem z każdym nowym smartfonem Apple robi lepszą robotę od konkurencji, ale też z każdym nowym iPhonem coraz trudniej powiedzieć, że jest to stuprocentowy produkt od Apple. Może to zbyt wielka abstrakcja, ale zaczekajmy jeszcze trochę, a telefony, którymi tak bardzo podniecają się fani "jabłka", będą efektem połączonej pracy wielu zewnętrznych marek, a do Apple należał będzie tylko system operacyjny i prestiżowe logo na tylnej klapie. iPhone X jest pierwszym telefonem firmy z Cupertino, w którym zdecydowano się zastosować technologię OLED, podobnie jak zdecydowano się tutaj na bezramkowość. Pierwsze recenzje, które pojawiły się na YouTube i na portalach technologicznych, dobrze traktują o najnowszych cechach telefonu. Pytanie tylko kogo się w tych recenzjach chwali? Apple czy odpowiedzialnych za produkcję różnych podzespołów zleceniobiorców? 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ekran iPhone'a X to sprawka Samsunga

 0