Elgato 4K60 Pro MK.2 – nasz nowy sprzęt do zadań specjalnych

Elgato 4K60 Pro MK.2 – nasz nowy sprzęt do zadań specjalnych

Przechwytywanie ekranu podczas streamowania lub zgrywania treści do dalszej obróbki w programach to nieodłączna cześć zadań każdego twórcy. Ważne jest zatem, by postawić na takie urządzenie, które spełni nasze wymagania. Jeśli chodzi o konsole nowej generacji czy entuzjastów sprzętu komputerowego sprawa jest prosta – sięgamy po najbardziej zaawansowany dziś model, zdolny do przechwytywania wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę i takowym właśnie jest Elgato 4K60 Pro MK.2, który od dziś zasila naszą platformę testową.

 

Elgato 4K60 Pro MK.2 to karta przechwytująca wideo, która umożliwia nagrywanie i przesyłanie obrazu w rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 60 Hz i wspiera sygnał HDR10 (wcześniejszy model tego nie potrafił). Nie jest to karta zewnętrzna – jak na przykład Elgato HD60X – bo do komunikacji wykorzystuje interfejs PCI Express, ale posiada oczywiście dwa złącza HDMI 2.0. Jest to urządzenie stworzone przede wszystkim dla graczy, którzy chcą nagrywać swoje rozgrywki w najwyższej jakości, ale może być również używane do tworzenia profesjonalnych nagrań wideo.

Elgato

Co potrafi Elgato 4K60 Pro MK.2?

Elgato 4K60 Pro MK.2 pozwala na nagrywanie obrazu z różnych źródeł, w tym z konsol do gier, komputerów PC i innych urządzeń. Maksymalnie może nagrywać w 4K 2160p 60 FPS, QHD 1440p w 120 FPS lub Full HD w 240 FPS, a do kodowania wykorzystuje H.264 lub H.265/HEVC. Maksymalny bitrate wynosi w tym wypadku aż 140 Mb/s, czyli mamy do czynienia z faktycznie topowym sprzętem.

Jedną z największych zalet Elgato 4K60 Pro MK.2 jest jej niskie opóźnienie. Dzięki temu gracze mogą nagrywać swoje rozgrywki bez znaczącego spadku wydajności, co jest bardzo ważne, gdy chcą zachować płynność gry. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia streamera, który korzysta ze znacznie lepszej kamery od typowych kamerek internetowych i zmaga się z „rozjeżdżaniem” audio i wideo. Ponadto karta ta jest kompatybilna z oprogramowaniem do strumieniowania, co pozwala streamerom na przesyłanie swoich transmisji na żywo w najwyższej jakości.

Elgato 4K60 Pro MK.2 jest również bardzo łatwa w obsłudze. Po podłączeniu do komputera, karta ta jest wykrywana automatycznie. Dodatkowo producent udostępnia specjalne oprogramowanie do zarządzania karta, które umożliwia m.in. nagrywanie, edycję i udostępnianie nagrań wideo.

Elgato 4K60 Pro MK.2 – do zadań specjalnych

Elgato 4K60 Pro MK.2 będzie nam towarzyszył przy różnego rodzaju testach laptopów, komputerów i recenzjach gier wideo pojawiających się na konsolach aktualnej generacji. Jeśli jesteście wymagającymi użytkownikami, sprzęt ten możecie kupić za niecałe 1100 zł i choć oczywiście nie jest to kwota niska i na rynku znaleźć można dużo tańsze rozwiązania, do absolutnie najwyższej jakości nagrań trzeba jednak sprzętu, który potrafi takową obsłużyć.

*Artykuł powstał we współpracy z Corsair

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elgato 4K60 Pro MK.2 – nasz nowy sprzęt do zadań specjalnych

 0