Fortask – aplikacja do zarządzania pracą od teraz za darmo!

Fortask – aplikacja do zarządzania pracą od teraz za darmo!

Chcesz efektywnie zarządzać pracą w swojej firmie i szukasz idealnego narzędzia? Fortask to jedna z aplikacji, która może Ci w tym pomóc. Co więcej, możesz skorzystać z niej zupełnie za darmo!

Podejście projektowe jest dla wielu firm kluczem do sukcesu. I choć w naukach o zarządzaniu nie jest ono niczym nowym, to wciąż zyskuje rosnącą popularność wśród wielu firm, które stawiają na rozwój i dostrzegają potencjał takiego rozwiązania. Praca w podejściu projektowym wymaga jednak doskonałej organizacji i samodyscypliny. Bez niej utrzymanie porządku i sprawne działanie staje się niemożliwe.

Wybór narzędzia ma znaczenie

Wiele osób wciąż sądzi, że praca nad kilkoma projektami nie wymaga nowoczesnych aplikacji do zarządzania. Co może być bowiem trudnego w zleceniu kilku zadań i wysłaniu ich e-mailem? O ile w przypadku prostego projektu faktycznie nie stanowi to problemu, o tyle praca nad bardziej złożonymi rzeczami to konieczność odpowiedniego planowania, a tradycyjny kontakt mailowy zwyczajnie się tu nie sprawdzi. Ważny jest również ciągły kontakt z zaangażowanymi pracownikami, reagowanie na opóźnienia, w skrócie - błyskawiczny przepływ informacji.

Nie każde narzędzie jest więc w stanie sprostać takim wymaganiom. Dobrym tego przykładem może być konieczność posiadania wewnętrznego systemu helpdesk. Odpowiedni dobór narzędzia jest w tym wypadku bardzo ważny. Dlaczego? Bo tylko konkretne funkcje danej aplikacji (np. możliwość tworzenia gotowych szablonów zgłoszeń, priorytetyzacji zadań) sprawią, że będzie on działał intuicyjnie i zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, zachowując przy tym prostotę

Fortask

W tym wypadku dobrze jest sięgnąć po aplikację Fortask. Jej funkcje oraz moduły pozwolą dostosować ją do własnych potrzeb.

Wyobraź sobie sytuację, w której chcesz usprawnić proces zgłaszania błędów znalezionych na stronie. Zgłaszanie błędu w sposób tradycyjny trwa nie tylko długo. Sprawia też, że osoby zgłaszające nie dostarczają wszystkich informacji potrzebnych do jego naprawy. W aplikacji Fortask możesz wykorzystać do tego moduł szablonów zadań, tworząc schemat zgłoszenia o nazwie „błąd na stronie”. Użytkownik, który będzie chciał zgłosić błąd i skorzysta z szablonu, będzie musiał uzupełnić szereg kluczowych dla zgłoszenia pól. Opracowane i wysłane zadanie trafi z kolei do działu technicznego i zostanie rozbite na podzadania, które automatycznie przypiszą się do osób za nie odpowiedzialnych. Takim sposobem osoby obsługujące zgłoszenie otrzymują pełne informacje, każdy oszczędza czas, a praca idzie znacznie płynniej.

Zadanie

Tworzenie prostego zadania w aplikacji Fortask.

Patrząc na powyższy obrazek możesz zauważyć, jak duża różnica występuje pomiędzy zleceniem pojedynczego zadania, a skorzystaniem z szablonu. W podstawowym zadaniu określić można jedynie jego nazwę, wskazać wykonawcę, termin wykonania oraz opis zadania. Można też dodać niezbędne załączniki, jednak w wielu przypadkach taka ilość informacji może nie być wystarczająca.

Fortask

Tworzenie zadania z wykorzystaniem przygotowanego wcześniej szablonu.

Dopiero widok zgłoszenia opartego na szablonie zawiera wszystko, co niezbędne do szybkiej naprawy błędu. Mamy tu nie tylko krótką instrukcję od działu technicznego. Użytkownik zgłaszający błąd na stronie musi określić termin wykonania, opis zgłoszenia, zaznaczyć typ zgłoszenia oraz priorytet. To wygodne i szybkie rozwiązanie ujednolicające cały proces.

Co więcej, w darmowej wersji aplikacji utworzyć można do 5 różnych szablonów. Pomocne okaże się także priorytetyzowanie zadań. Dzięki temu tworzony szablon może zostać uzupełniony o dodatkowy wiersz, w którym zgłaszający wskaże, jak ważne jest to – jego zdaniem - zadanie. Co więcej, priorytet nadany przez zgłaszającego, jak i obsługę techniczną jest od siebie niezależny. Oznacza to, że dział techniczny – mimo to – może priorytetyzować zadania wedle własnego uznania. Problemu nie stanowi też grupowanie zadań po priorytecie. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością odnajdziesz najważniejsze zadania.

Fortask

„Priorytet” nadany przez dział przyjmujący zgłoszenie oraz „priorytet zadania” (pole dodatkowe) nadawany przez zgłaszającego problem są od siebie niezależne. Na liście zadań z łatwością wyświetlisz zarówno jedne, jak i drugie.

Fortask – skorzystaj bezpłatnie!

Wiele aplikacji oferujących rozbudowane możliwości zarządzania pracą jest w pełni płatnych. W odróżnieniu od nich, z aplikacji Fortask możesz skorzystać dziś w pełni bezpłatnie! Wystarczy jedynie założyć konto na stronie internetowej oraz dostosować aplikację do potrzeb swojej firmy. W darmowej wersji programu skorzystać możesz z dwóch modułów, w tym tworzenia zadań wraz z podzadaniami, szablonów (maksymalnie 5) oraz do 5 projektów. W zależności od Twoich potrzeb aplikacja może jednak rosnąć. Uważasz, że na ten moment potrzebny jest Ci tylko jeden z wielu modułów? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać tylko z niego, a kolejny aktywować wtedy, kiedy przyjdzie na to odpowiednia pora.

Fortask

Dzięki kontroli nad poszczególnymi modułami samemu decydujesz, z których będziesz korzystać.

Pełna funkcjonalność w zasięgu ręki

Darmowa wersja aplikacji Fortask to szereg możliwości. Dla osób oczekujących pełnej funkcjonalności lepsza okaże się jednak rozszerzona, płatna wersja, dzięki której można uzyskać dostęp do znacznie większej liczby przydatnych modułów. Wśród nich znaleźć można na przykład moduł kanały, który pozwoli na pełną komunikację z wybraną grupą osób. Dzięki niemu w dowolnym momencie stworzysz kanał dyskusyjny, podzielisz się ważnymi spostrzeżeniami i przekażesz kluczowe informacje do szerszego grona. Tym samym usprawniasz komunikację, przyspieszasz feedback i oszczędzisz czas. Równie użyteczny może okazać się też moduł zadania cykliczne. Okaże się on szczególnie skuteczny w sytuacji, kiedy w Twojej pracy występują zadania powtarzające się co określony czas. Dzięki modułowi będą one odnawiały się automatycznie, w wybranym przez Ciebie terminie, automatycznie przypisując się do osoby odpowiedzialnej.

Fortask

Płatna wersja aplikacji to również pełna funkcjonalność i dostęp do zaawansowanych modułów wpływających na efektywność pracy.

Chcesz dowiedzieć się jak aplikacja Fortask może ulepszyć działanie Twojej firmy? Jeśli tak, to odwiedź stronę narzędzia i skorzystaj z wiedzy specjalistów z zespołu Fortask, którzy doradzą i pomogą dostosować ją do procesów panujących w Twojej firmie.

Artykuł powstał we współpracy z Fortask.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortask – aplikacja do zarządzania pracą od teraz za darmo!

 0